***Při výběru lásky opatrný buď, né podle krásy, ale podle srdce suď***

Nezařazené

3. dubna 2006 v 15:00 |  Paranormální jevy a pranostiky
Voodoo
Zombie
Mumie
Mrtví promlouvají
Tajemná svítící koule
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Milča Milča | 3. dubna 2006 v 15:00 | Reagovat

Poltergeist

Duchové jsou jedním z nejstarších, nejznámějších a nejzprofanovanějších paranormálních jevů. Od vrzání skříní požíraných červotočem přes hluk a nečekané pády věcí až k bílé paní, na duchy se dá svést všechno. Snadno by se nad existencí těchto nehmotných bytostí dalo mávnout rukou, kdyby ovšem neexistovaly případy, jako je ten uvedený na začátku tohoto článku. Duchové se v nich projevují více či méně agresivně a dům, který napadnou, se ocitá ve stavu nebezpeční. Odborníci tomuto typu projevu duchů říkají poltergeist.

Poltergeist je slovo pocházející z němčiny a znamená ,,hlučný duch". Tento typ ducha se nejčastěji projevuje relativně nevinným přesouváním věcí, ochlazováním vzduchu v místnosti, zvuky, zápachy a nebo třeba vytahováním matrací zpod lidí. Někdy bývají poltergeisti označováni i jako hraví duchové, lidé, kteří s nimi měli tu čest, by ale o hře nikdy nemluvili. Když v místnost, ve které pobýváte, začnou praskat žárovky a stěny vydávají podivný klapot, jsou vaše nervy napnuté k prasknutí. Tak, jako tomu bylo např. ve slavném enfieldském případu.

Enfieldský poltergeist

Příběh enfieldského poltergeista začal večer v půl desáté 31. srpna roku 1977 na severním předměstí Londýna. Tady bydlela v pronajatém domě rozvedená paní Harperová a její tři děti. Když dvě z nich ukládala ke spánku, uslyšela najednou podivný zvuk připomínající šustění. V zápětí na to se těžký prádelník stojící u stěny posunul o půl metru do boku a částečně tak zatarasil východ z ložnice. Paní Harperová ho tedy za pomoci dětí posunula zpátky, ale prádelník se posunul znovu - a už nešel vrátit. Při tom se ze zdi pokoje začalo ozývat hlasité klepání a bouchání. Zoufalé a vystrašené paní Harperové nezbylo nic jiného, než kontaktovat své sousedy a na jejich popud potom zavolat policii.

Když policie dorazilo na místo, nic se nedělo. Těsně před ním, než strážci zákona opustili dům, se ale poltergeist znovu projevil a k údivu všech začal posunovat židlemi v kuchyni. Udivení strážníci se je pokusili vrátit na místo, ale nedokázali s nimi hnout. Nakonec tedy sepsali o celé záležitosti zprávu, udělali několik fotografií a dům opustili.

Během následujícího roku se pak dům ocitl pod vlivem poltergeista ještě několikrát. Docházelo tu k praskání žárovek, ohýbaní kovových předmětů, přesunům nábytku a dokonce i ke vzplanutí kousků papíru a šatstva. Zoufala paní Harperová nakonec celou situaci psychicky nezvládla a rozhodla se odstěhovat. V době, kdy se tak rozhodla, činnost poltergista ustala a už se neopakovala. Jak je to možné?

Duch a člověk - jedinečné spojení

Odborníci mají v enfieldském případě za to, že projevy poltergeista úzce souvisejí s malou dcerou paní Harperové jménem Janet. Pohyby nábytku, ohýbání předmětů apod. jsou totiž typické projevy psychokinetiky a tato síla se může podle některých teorií nevědomě uvolňovat v obdobích stresu, nejistoty, strachu či při leknutí. Situace, kdy se manželé rozvádí, snáší děti velmi špatně a tak by nebylo divu, kdyby malá Janet nic netuše svoji přebytečnou energii vybíjela tímto způsobem.

Enfieldský případ není jediný svého druhu. Kdykoli se paranormální síly s existencí duchů spojované objeví a začnou řádit, souvisí to s jednou osobou. V heartlandském případě to byl otec, v enfieldském případu malá dívka. Podobně tomu bylo kdysi i v jednom českém případě pravidelně monitorovaném televizí NOVA. I tady lítaly hrníčky po pokoji - do doby, než se problémový chlapec z domu odstěhoval. Ať už za projevy poltegreista stojí nevědomky uvolněné síly, duch, který si vybral z nějakého důvodu svoji oběť a nebo nudící se kluk tajně metající babiččiny hrnky o zeď, poltergeist zůstává záhadou. Jeden případ je vyřešen a ukáže se, že šlo o podvrh, omyl a nebo sugesci vyvolanou čtením článku jako je tento, brzy se ale objevuje další. A zatímco nádobí tříštěné o stěny se dá vysvětlit, s jizvami na těle už je to horší.

Jsou duchové výmysl a podvrh?

I když každý případ ducha poltergeista je v jednotlivostech jiný, základní znaky zůstávají stejné. Zvuky, pohyby předmětů, v posledním stádiu pak útoky na lidi. Zvuky se dají vysvětlit. Vědci přišli na to, že staré kamenné zdi by mohly uchovávat zvuky díky vysokému obsahu nízkostupňových křemičitých částic a železité soli - tj. základních surovin pro vznik nahrávajícího pásku. Této teorii se říká "kamenný videopásek". Objevuje se v různých obměnách stále častěji a snaží se vysvětlit přítomnost duchů pomocí fyziky. Co se týče podivných siluet, stínů a tváří duchů, o kterých v tomto článku řeč nebyla, dá se mnohé vysvětlit sugescí. Vzhledem k tomu, že sám jsem byl svědkem situace, v níž se skupinka lidí bavila o duších, aby následně něco takového zahlédla, nepochybuji o tom, že značná část těchto pozorování připadá na vrub zjistřelým smyslům.

Horší je to s vysvětlením pohybu předmětů a útoků na lidi. Nádobím se dá mrštit ve zlomku vteřiny, jak ale chcete přesunout prádelník? A co se jizev na těle týče, existuje sice jev zvaný dermatografismus, který u postižených způsobuje, že jakékoli poškrábání se u nich objevuje až s 15 minutovým zpožděním, je ale možné, aby všechny případy útoku duchů byly pokusy o podvrh? Je to možné, řada lidí, která se s poltergeistem setkala, ale jeho akcemi očividně psychicky strádala a o zájem médií nestála. Strčit všechny případy do jednoho podvodnického pytle by asi nebylo moudré.

Duchové jsou s námi už od pradávna. Můžeme si o jejich existenci myslet co chceme, ale nezměníme fakt, že myšlenkám na ně se při pohybu po opuštěném hradě nebo domě nevyhneme. V roce 1884 publikovali britští parapsychologové výsledky ankety, v níž se ptali: "Stalo se vám již někdy, že jste měli živé vidění bytosti anebo neživého objektu, případně že se vás dotkli, nebo jste slyšeli nějaký hlas? Přičemž tento dojem byl, aspoň pokud můžete soudit, nezávislý na vnější fyzikální příčině?" Ze 17 000 lidí tehdy odpovědělo 673 kladně. Dost na to, abychom tento jev nepodceňovali.

2 Milča Milča | 3. dubna 2006 v 15:05 | Reagovat

Na prázdniny hodně jezdím k mojí nejmilovanější tetičce. Ona, strejda,Nikolka a Maruška jsou moje druhá rodina.Je zajímavé, že někdo (jako oni) vám k srdci přiroste mnohem víc než osoba, která by vám měla být bližší víc (můj táta).

Teď aby jste rozuměli... Strejdovi umřela maminka. Její fotku mají vystavenou v obýváku. Já sama jsem ji nikdy nepoznala, ale byla jsem zvyklá vídat její fotografii a nikdy mi to nevadilo. Vždycky jsem ji brala tak, že do rodiny prostě patří. Jednoho dne o prázdninách, když byl strejda v práci a teta věšela prádlo, jsem v sobě ucítila záchvěvy strachu. Nevím proč ani jak se to, z ničeho nic, ve mě mohlo spustit. Předtím sem stála u sporáku a vařila polívku ze sáčku. V tu chvíli sem cítila, jak se na mě někdo zvrchu dívá. Byl to ten nejnepříjemnější zážitek, který se mi tam stal. Pomalu jsem se otočila a přešla z kuchyně do obýváku. Připadalo mi, jakoby mě ten strach přímo svazoval a ubíjel. Sama sem se divila, že jsem došla až tam. Chtělo se mi brečet. Z ničeho nic!! Jen z toho hroznýho strachu z toho, co se to děje. Hrozně špatně se mi dýchalo. Se slzami v očích a s mrázem, který mi vystřeloval na zádech, jsem se rozhlížela po obývacím pokoji až když mě "praštila" do očí ta fotka. nebylo na ní nic neobvyklýho, jen jsem věděla, že to byl zdroj. Dedokážu vám vysvětlit jak -.Prostě jsem to věděla. Chvíli jsem nehnutě stála a dívala se na ni a pak bez jakékoliv příčiny vyběhla z obýváku, seběhla schody a vyletěla až na dvůr, kde už byla teta. Já si tam musela sednout na patník a rozdýchávat to, co se mi stalo. Teta ze mě nechápala. Chtěla vědět, co mi je ale já sem se nezmohla na slovo. Kdybych jí to řekla, dívala by se na mě jak na blázna...

3 Milča Milča | 3. dubna 2006 v 15:24 | Reagovat

Upíři - krev, česnek a rakev místo postele

Tvorové noci živící se lidskou krví. Bledí, tajemní a vyzbrojení dvěma špičáky, kterými prokousnou každé hrdlo. Odkud přišli? Co o nich víme? A jsou důkazy o jejich existenci? Vydejte se s námi po jejich stopách - a doufejte, že přežijete.

--------------------------------------------------------------------------------

Kdo je upír a co umí?

Většina z nás o upírech slyšela, pro jistotu si ale shrňme fakta. Za upíra je považována bytost, která v noci vstává ze svého hrobu a pod rouškou tmy se vkrádá k lidem, aby jim z krční tepny sála teplou krev a prodloužila si tím život. Kousnutí lidé se potom sami mohou v upíra proměnit. Upír má dva špičaté zuby, neodráží se v zrcadle, nevrhá stín, bojí se slunečního světla, křížů, svěcené vody, stříbra a česneku. Spí ve svém hrobě nebo v rakvi, kterou má naplněnou hlínou ze svého hrobu, což pro něj představuje spojení se záhrobím. Podle některých legend se umí proměnit i ve vlka nebo netopýra, má nadlidskou sílu a hypnotické schopnosti. Je to jeden z nejmocnějších tvorů temnot a rovnat se mu může už jen maximálně vlkodlak.

Upíří historie

Legendy o upírech mají svůj původ na Balkáně. Za pravlast upírů je považována rumunská Transylvánie, hluboce zakořeněné příběhy o upírech bychom ale nalezli i v Maďarsku, Srbsku, Polsku, v Karpatech a také na Moravě. Teprve později se upíři dostali do Německa, Francie a posléze i Anglie. Všechny příběhy o nich mají reálný základ, ze kterého si vzal inspiraci i Bram Stoker při psaní Draculy. Vše začalo kolem roku 1440, kdy se na území rumunského Valašska objevil rytíř Vlad III. A pustil se do boje s Turky blížícími se do Evropy. Vlad měl ve znaku zlatého draka. Drak se latinsky řekne ,,dracon", horalé si to však přizpůsobili na dracul a začali tak Vladovi pro jeho odvahu říkat. Ani odvaha ale nestačila na příval Turků a tak nakonec Vlad Dracul rezignoval a na důkaz své pokory dal Turkům své dva syny Vlada a Radu. Výchova v tureckém zajetí na jeho synu Vladovi zanechala následky a deformovala jako osobnost. Vlad byl v zajetí svědkem turecké krutosti a mnohokrát viděl, jak Turci napichují své zajatce na zaostřené dřevěné kůly. Když pak z tureckého zajetí uprchnul a převzal po otci vládu na Rumunskem, zavedl tyto praktiky i ve své zemi a stal se krutovládcem. Žebrotu např. vyřešil tak, že sezval všechny žebráky, pohostil je a po předkrmu je nechal v domě zavřít a hromadně upálit. Jeho nejoblíbenějším trestem ale bylo napichování lidí na kůly, mezi takto zabitými lidmi dokonce i obědval. Lidé mu říkali DRACULA - drakův syn, později se ale dočkal přezdívky Napichovač. Není divu, že se stal po smrti temnou legendou - a že se stal ve vyprávění lidí upírem.

Jak na upíry

Kolík a stříbrná kulka, to jsou je dvě nejznámější metody, ve středověku se jich ale používalo mnohem víc. Hrob domnělého upíra se navrtal a naplnil svěcenou vodou. Mrtvolám-upírům se protínaly šlachy pod koleny, aby upír nemohl chodit. Tělo se vynášelo za hranici vesnice nebo se vykopalo a otočilo v hrobě tváří dolů, aby kousalo do hlíny a ne do lidí. Drastičtější metody pak spočívaly v probíjení srdce nebo i lebky zmíněnými dřevěnými kůly, které musely být zásadně z osiky, dubu, javoru-klenu nebo lípy. Zbytek těla se spálil. Někdy se také hlava nebožtíků ukroutila nebo odsekla a ústa se nacpala kamením nebo česnekem. Možností byla řada a odlišovaly se regionálně. Obecně se ve středověku věřilo, že v nebezpečné tvory se mohou změnit všichni mrtví čarodějové, vrazi, sebevrazi nebo jiní lidé, kteří zemřeli nepřirozenou smrtí. Proto se jejich těla pohřbívala na křižovatkách s vírou, že když se nebožtík probudí, nestihne se do rána rozhodnout, kterou cestou se dát.

Důkazy

Důkazy o upírech tak, jak nám je ukazují filmové horory, nemáme. Na rozdíl od kryptozoologických záhad jako je lochnesska nebo yetti se nikomu nepodařilo upíra vyfotografovat a nebyly ani nalezeni lidé, kteří by byli prokazatelně kousnuti. Tvorové živící se krví ale existují. Jsou to dva málo prozkoumané druhy létajících jihoamerických netopýrů (Desmodus a Diphylla), kteří se zakusují do zvířat (často do dobytka) a sají jeho krev. Podezření, že jsou schopni napadnout i člověka se zatím nepodařilo zcela prokázat. Mnohem víc důkazů než o existenci upírů máme o hluboce zakořeněné víře v upíry. V řadě starých kronik byly nalezeny popisy událostí, podle kterých mrtvý dál škodil své rodině, případně napadal pocestné na opuštěných cestách a když byl po vykopání z hrobu probodnut, vylila se z něj krev. Skutečně hmatatelnými důkazy jsou ale jen hroby údajných upírů, v nichž je z kosterních pozůstatků patrné, že dotyčný byl za svého života nebo brzy po smrti považován za upíra. Hroby se svázanými kostrami, s kůly zabodnutými vedle mrtvoly, se zkříženými nohami, s vypáčenými dásněmi, vytrhanými zuby nebo hlavami oddělenými od těla byly nalezeny na několika místech světa.

Jedním z významných objevů jsou české Čelákovice, kde bylo v roce 1966 nalezeno podivné pohřebiště s kostrami, na nichž byly provedeny protivampirické zásahy. Případu se věnovala řada seriózních odborníků i TV Nova, jediné co o hrobech ale můžeme říci je, že pocházejí z přelomu 10. a 11. století. Jedná se o zcela unikátní pohřebiště pro upíry, kde bylo v průběhu několika desetiletí pohřbeno kolem 20 lidí. V jejich fyziognomii nebyly nalezeny žádné velké odlišnosti od tehdejšího slovanského typu ve všech případech šlo o muže ve věku od 20 do 60 let, s tehdejší průměrnou výškou 168 cm. U jednoho byly v horní čelisti nalezeny deváté zuby. Nic z toho ovšem neukazuje na to, že šlo o skutečné upíry. I přesto jsou čelákovičtí upíři dodnes pojmem.

Podobné hroby, ale z devatenáctého století, se podařilo najít i v Anglii. Odborníci, kteří se podivně pohřbeným kostrám věnovali, po dlouhém pátrání zjistili, že všechny pohřbené spojovala jedna věc - umřeli na tuberkulózu.

Tím se také dostáváme k zřejmě k největšímu z důvodů vzniku upírské legendy. Lidé si už od pradávna vysvětlovali věci, kterým nerozuměli, pomocí nadpřirozených jevů. Ve středověku byly pro Evropu nepochopitelné epidemie moru a cholery, později i tuberkulózy. A přičítaly se na vrub právě upírům. Za upíry byli považováni lidé s tělesnými vadami, bledí nemocní doslova se měnící v živé ,,mrtvoly" před očima, chudokrevní či lidé trpící výjimečnými nemocemi. To vše se pravděpodobně potkalo a dalo vzniknout legendě o mocném, mrtvolně bledém nemrtvém, který nepřináší nic dobrého.

Dnes to mohl být zapomenutý příběh, pak ale přišlo 19. století se svými tajemnými romány. Jednoho večera roku 1816 se ve svém sídle sešel tak jako mnohokrát lord G.G.Byron se svými přáteli a z vyprávění tajemných historek nakonec vyplynula dohoda, že každý napíše nějaký strašidelný příběh. Lord sám napsal pár veršů a básník P.B. Shelley nenapsal nic, jeho partnerka Mary Godwinová (později Shelleyová) ale napsala Frankensteina a osobní Byronův lékař W. Polidori vypotil povídku Upír, v níž upíra popsal přímo podle lorda Byrona jako vysokého, s ušlechtilými rysy a pronikavýma očima. Když potom na konci 19. století Bram Stoker vydal svůj román Drakula, kruh se uzavřel. Příběh o transylvánském knížeti spojený s příběhy o upírech dal vzniknout legendě. Upíři nejsou záhadou, ale spíš fascinujícím důkazem toho, že strach dokáže člověka donutit i k tomu, aby otevřel hrob a do mrtvého, pomalu se rozkládajícího nebožtíka, (v lepším případě, ve středověku se občas stalo, že pohřebeni byli omylem jen zdánlivě mrtví) vrazil osikový kůl. Dnes už věří na upíry jen vesničané a horalé ze zapomenutých částí Balkánu. Pravděpodobně zbytečně. Ale víte jak mají končit správné záhadologické články. Jeden nikdy neví...

4 Milča Milča | 3. dubna 2006 v 15:26 | Reagovat

Voodoo - kult na hranici lidské fantazie

"Je to právě člověk, kdo čaruje, nikoli loa." - Haitské rčení

--------------------------------------------------------------------------------

Smrt jako přirozená součást života

Už od úsvitu dějin zaujímá pevná víra v život po smrti významné místo ve většině kultur, společenství, civilizací i světových náboženství po celém světě. Na tom, že se lidstvo od nepaměti zabývá otázkou smrti, není nic pozoruhodného - smrt se dotýká každého z nás a neexistuje pravděpodobně dospělý člověk, který nikdy na smrt nepomyslel, protože stejně jako vše kolem nás, je i smrt nevyhnutelnou a hlavně přirozenou součástí našich životů. Dotýká se nejenom nás lidí, ale také zvířat, rostlin i všech živých organismů a v obrazném kontextu dokonce i přírodních jevů, mezi které patří například stále se opakující západ slunce. Proto není divu, že se smrt stala nevyhnutelnou součástí všech náboženských kultů, které někdy balancují až na samé hranici šílenství.

Voodoo - náboženství nebo magie?

Názory na to, zda se vůbec voodoo honosí titulem náboženství oprávněně, jsou velmi různorodé, a proto ve většině případů raději zůstaneme u označení kult, abychom nebudili pohoršení u někoho, kdo si na slovech a označeních puntičkářsky zakládá. S klidným svědomím tedy můžeme prohlásit, že voodoo je magická tradice s náboženskými prvky, která vznikla původně v Africe, odkud se později přestěhovala na ostrov Haiti, se kterým si ji dnes spojuje takřka celý svět. Dnes už je to tedy haitské národní lidové náboženství, které vykrystalizovalo sloučením různých prvků šamanských obřadů domorodých obyvatel západního pobřeží Afriky a dominikánské větve křesťanských tradic při zotročování černochů. Z afrického kultu přitom zůstalo zachováno základní božstvo voodoo, takzvaná "loa" ( volně přeloženo záhady nebo andělé ). Jak už bylo řečeno, tradiční bašta voodoo je na Haiti a vůbec v celém Karibiku, ale přesto najdeme mnoho voodoo šamanů i jinde ve světě.

Bílá "Loa rada" a černá "Loa petro"

Voodoo rozdělujeme na dvě základní části. Jednou z nich je takzvaná "loa rada" a tou druhou "loa petro". Loa rada představuje čistou neboli "bílou" část voodoo. Zastupují ji převážně dobrá, sympatická a milá božstva, mezi která patří například Legba ( respektive Legba rada, aby byl odlišen od svého dvojníka Legba petro), Agau nebo Erzulie. Druhá větev - loa petro - je symbolem čarodějnictví a černé magie typické pro černé kulty, zaměřuje se na násilí, hněv a temné síly noci. Jméno loa petro je přitom odvozeno od skutečného Dona Pedra, španělského černocha, který v osmnáctém století založil kult extatických tanců. Do voodoo loa petro patří především negativní božstva, většinou jsou to afričtí bohové a démoni a v některých případech původní haitští duchové, například: Marinette-bwa-chech (Marinetta s uschlými pažemi), Velký loa z Jakmelského kraje nebo Taureau-trois-graines (Býk-tři-varlata). Toto dělení na dvě základní části ovšem nemusí platit za všech okolností, protože jak by vám vysvětlil každý voodoo šaman, občas se v "dobrých" loa rada probudí vztek a dokáží se pěkně rozpálit, zatímco "špatní" loa petro se zase tu a tam sníží k dobrým skutkům. Šamani to obvykle raději zkoušejí nejdřív po dobrém a proto komunikují s bytostmi loa rada. K jejich nedobrým protějškům se uchylují až v případě, kdy je třeba nasadit silnější kalibr. Zde je na místě uvést, že loa petro jsou partnery voodoo-čarodějů a jsou to právě oni, kdo se podílí na celosvětové proslulosti voodoo.

Voodoo šamanů je na světě už jen pár

Prostředníkem mezi lidmi a duchy voodoo jsou voodoo šamani. Těch opravdových je na světě údajně jen pouhá hrstka. Tito šamani prý dokonale ovládají své umění, jsou výborní léčitelé, věštci, bylinkáři a v neposlední řadě jsou schopni připravit nejrůznější lektvary, jedy i elixíry, od těch smrtících až po nápoje lásky. Čarují podle pravidel, která jim stanoví voodoo a často se specializují na rituální kouzelnictví a na očarovávání předmětů. S tím úzce souvisí používání fetiše, pod kterým si jistě většina z nás představí hadrovou panenku propíchanou skrz naskrz dlouhými jehlami. Skutečnost je ovšem trochu jiná. Fetišů je mnoho druhů a používají se podle toho, k jakému účelu slouží. Šamani je dělí na jednorázové (figurky, panenky, sušení brouci, mleté rostlinky, kuřecí kosti, rum nebo jiný alkohol) a "znovupoužitelné" (malované kameny, hůlky, lastury, chrastítka, bičíky, bubínky, rituální zbraně, rituální oděvy nebo šperky).

Kouzlo zombie

Voodoo šaman je schopen převtělit se do jiné bytosti, kterou pak dokáže silou své vůle ovládat, případně může dovolit jiné bytosti nebo duchovi "loa", aby se dostala do jeho vlastního těla. Přitom do sebe ale nemůže nechat vtělit ducha "loa", který má sílu vyšší, než je síla šamanovy magie. Vysvětlení je v tomto případě jednoduché - sami Haiťané totiž říkají, že malý kůň neuveze velkého jezdce. Kromě těchto dovedností ovládají voodoo šamani údajně také kouzlo zombie - oživování mrtvých poté, co už byli pohřbeni. Pokud je zombie oživena, poslouchá slovní nebo astrální povely šamana, kterému slouží do té doby, než se rozpadne.

Pokud tedy hledáte způsob, jak získat srdce milovaného člověka, jak někomu naopak způsobit bolest, či jak rychle zbohatnout, zvolte raději jiný prostředek než voodoo. Ačkoliv mohou sice některé výše uvedené řádky spíš než realitu připomínat sci-fi, nezapomeňte, že voodoo tu existuje už mnoho let a člověk, který se celý život nehnul z malého kousku země ve střední Evropě, dokáže jen stěží posoudit jeho dosah.

5 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 15:39 | Reagovat

Čarodějnice

strašidlo, které vypadá jak ošklivá stařena. Ovládá kouzla a čáry, takže se umí lehce proměnit třeba ve zvíře. Nejčastěji se proměňuje  v psa, kocoura, kočku, ptáka, nebo žábu. Umí létat na koštěti, nebo létá i na lopatě a dokáže létat i rychlostí větru. Bydlí ve starých chatrčích hluboko v lesích, kde se člověk hned tak nedostane. Čarodějnice zná tajemnou moc bylin a rostlin. Umí z nich vyrábět kouzelné lektvary a nápoje, pomocí kterých provádí svá kouzla. V temných a bouřlivých nocích zvlášť o vánocích, jezdí Čarodějnice na srazy, které vede Čert. Tam hodují, zpívají a tančí. Pokud člověk Čarodějnici nevyhledává, tak pro něj není nijak nebezpečná. Pokud se jí ovšem člověk snaží najít a objeví ji, může ho Čarodějnice proměnit v cokoliv, na co si zrovna vzpomene. Je lepší se o ně vůbec nezajímat.

Charakteristika:

Původ: Německo

Existence od roku: 311

V naší zemi od roku: 315

Vzhled: Vypadá jak ošklivá stařena

Podle čeho ji poznáme: Postava, která letí na koštěti (lopatě)

Jak se projevuje: Kouzlí, nebo nadává.

Místo výskytu: Hluboké lesy

Doba výskytu: Celý den, ale hlavně večer.

Čím jsou nebezpečné: Mohou člověka začarovat.

Čeho se bojí (co na ně platí): Nebojí se ničeho

Oblíbená činnost: Výroba kouzelných nápojů, čarování, létání

Co mají rády: Noční let

Pozice k člověku: neutrální, pokud je ale člověk ruší a hledá je, jsou nebezpečné

Stupeň nebezpečnosti (0-10):  5

Poznámka: Umí létat a velice rychle (rychlostí větru).

6 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 15:44 | Reagovat

Kouzlo dobré nálady

Budete potřebovat: 1 sáček čaje -zeleného, dva citrony, med, křišťál (vyčištěný, který se dva dny nabíjel na slunci!!), vodu, sklenici nebo nádobu na vodu. (průhledná)

Postup: Dejte vařit vodu (asi půl litru)a přidejte med, asi tři lžičky. Nechte rozvařit a potom vodu stáhněte z ohně. Přidejte sáček s čajem a šťávu ze dvou citronů.Sáček nechte asi 6min louhovat. Nechte vychladit, poté přelejte do sklenice nebo nádoby(musí být průhledná!!) Do té potom vložte připravený křišťál.Celé postavte na slunce alespoň na hodinu, dvě. Potom během dne čaj postupně vypijte - pomůže Vám se postavit na nohy a usmívat se na svět.

7 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 15:45 | Reagovat

Obecné ochranné kouzlo

Elementy Slunce a měsíce

Ohni,Země, Vzduchu a Vodo

Přijďte ke mě

Síly dne i noci

Přivolávám Vás na pomoc

Pomozte mi,chraňte mě

Příští hodinu (Jiný časový údaj)

Nechť se tak stane!!

8 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 15:49 | Reagovat

LEDEN

Leden je počátkem roku, ale vrcholem zimy.

Lednová zima i na peci je znát.

Ledový čas - na peci teplo, na přípecku mráz.

V lednu za pec si sednu.

Čím leden jasnější, tím mrazivější.

Leden-li ve dne svítí, v noci pálí.

V lednu slunce svítí na mráz.

Lednoví druhové - vánice a mrazové.Lednový mráz i železo rozdrtí a ptáka v letu usmrtí.

Lednový mráz byť skrovný, přece každého honí.

Slunce jde k létu, zima k mrazu.

Roste-li den, roste mráz.

Ptali se vlka, kdy je největší mráz, a on řekl: když se slunce rodí.

V lednu-li slunce svítí, neohřeje.

Lednové slunce je jako panská přízeň.

Lednový vítr do kosti prostupuje, letní líce laská.

Vlhká zima je nezdravá.

Když déšť leden smáčí, neduhy sním kráčí.

Zima měkká, doktor čeká.

Levná zima - drahý lék.

Únor chodí ostře kutý, táže se sedláků, mají-li dobré boty.

V říjnu-li se blýská, v zimě se pak plíská.

Hojný sníh v lednu, málo vody v dubnu.

9 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 15:50 | Reagovat

ÚNOR

Po lednu nepřichází jaro, ale jen další zimní měsíc - únor.

Únor - úmor.

Záhy-li taje, na dlouho neroztaje.

Vánice a metelice v únorový čas neopustí nás.

Netrkne-li únor rohem, švihne ocasem.

Únor ledy jiskří, sněhy plíští, vodu pouští.

Únor plní příkopů míle, buď černě nebo bíle.

Únor zimně nakonec odporuje.

Na čem velký (leden) pracoval, na tom se malý vysílí.

I když únor mrazem jiskří, káže i časy příští.

Když v únoru mráz ostro drží, to dlouho nepodrží.

Únor - zimy úmor.

Na Hromnice - o hodinu více.

Únor bílý, pole sílí.

10 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 15:50 | Reagovat

BŘEZEN

Březnové slunce má krátké ruce.

Březnové slunce má krátké ruce a dlouhý kabát.

Březnové slunce od nohou studí.

Marec chytá za palec.

Zima často ještě do března strká hlavu a někdy jej i dokonce zalehne.

V březnu vítr z břízy fouká. (Bývá ostrý a řezavý jak březové metly.)

V březnu sedlák stromy osekává, ale kabát ještě nesundává.

Březen - za kamna vlezem.

Březen - na pec si vlezem.

Březnové mrazy nikdy neschází.

Březen se umí pousmát, ale také důkladně zamračit.

Březen umí sníh a led rozehřát, ale chce-li i nadělat.

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Kolik březnových mlh, tolik červencových lijáků.

Suchý březen, studený duben.

11 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 15:50 | Reagovat

KVĚTEN

Květen - čas z květin pleten.

Kdo v máji nelenil - brzy se oženil.

12 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 15:50 | Reagovat

ČERVENEC

Deštivé léto je horší podzimku.

Letní bouřky při úplňku měsíce, znamenají dešťů dalece.

Když se hřiby v létě mnoho rodí, ten rok málo chleba plodí.

Za chladu není ovádů.

Kdo léto proleží, zimu prochodí s žebráckou mošnou.

Hřímání měsíce července mnohým lidem smrt zvěstuje.

Jestliže se hrom v červenci často dá slyšeti, budeme kalné léto míti.

Jestliže se hrom v červenci častokráte ozývá, bude nadcházející zima studená.

Psí dny - psí bouře.

13 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 15:50 | Reagovat

SRPEN

Jakmile se ukazuje polní myš, že máš o dřevo se starat, víš.

Raději oheň nežli kobylky.

Hřímání v srpnu ourody dobré a hovad hynutí znamená.

Jestli často v srpnu bude řmíti, můžeme v zimě dost větrů míti.

Myši na poli a ve stoze, trn v noze, moucha v jíše, kde to přebývá, dobře nebývá.

Chceš-li na slunci pracovat, musíš oděv ponechat!

Srpen klasy klidí a ovoce dospělé vidí.

Když v srpnu mnoho hřímá, přijde dlouhá sněžná zima.

14 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 15:50 | Reagovat

ŘÍJEN

Říjen je nádherný měsíc. Jako ostatně každý!

Kdo se narodil v říjnu, ten by měl mít každý rok v říjnu narozeniny!

Kam čert nemůže, nastrčí Killmana

Říjen nemá v oblibě ani kola, ani sáně.

Urodí-li se mnoho dubového ovoce, budou mrazivé vánoce.

Je-li v říjnu mnoho mlh, bude v zimě mnoho sněhu.

Říjnové nebe plné hvězd má rádo teplá kamna.

Mnoho bukvic - mnoho vánic.

Mnoho bukvic - mnoho vánic.

15 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 15:50 | Reagovat

LISTOPAD

listopad z mlh, jinovatky, deště, sněhu, sucha a bláta, před zimou k zimě chvátá.

Listopad na strakaté kobyle jezdí.

Na začátku listopadu teplo se zimou se hádá.

Listopad někdy sněží a někdy jen tak listí leží.

Udeří-li zima brzy, hnedle jí to mrzí.

První sníh dlouho nepoleží.

Uhodí-li v listopadu časně mrazy tuhé, brzy zase dobře bude.

Listopadová mlha zhasíná slunce.

Listopadové slunce na zemi nevidí.

Vystupuje-li v listopadu nebo v prosinci mnoho mlh za sebou, roste sníh. (Brzy bude sněžit)

Když začne v listopadu povětří bouřiti, ne tak přestane.

Listopad stromy lúpí a často pobourané kupí.

Listopadový vítr slunce polyká.

Listopadový vítr - bratr zimy.

Listopadový sníh uléhá v noci.

16 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 15:51 | Reagovat

Květomluva

Akát, květ - kdy tě opět spatřím?

Akát, list - tvé přátelství mě uzdraví.

Ananas - jen jeden polibek.

Angrešt - po hněvu nastane soulad a mír.

Barvínek - brzy budeš mou.

Bez černý - neklam se ve mně.

Bodlák - urážíš mne svou řečí.

Borovice - budu na tebe i dlouho čekat.

Borůvka - spočiň jen jednou v mé náruči.

Bramborový květ - proč jsi tak zamyšlená?

Březový list - hleď se ke mě přiblížit.

Buk, větev - obdivuji se ti.

Bukvice - tvá marnivost je zřejmá.

Celer - dojdeš svého cíle.

Cibule, květ - tvé slzy jsou neupřímné.

Citrón - nemohu tě milovat.

Čekanka - tvá láska ať mne vede.

Česnek - raději se vyhni mé společnosti.

Dub, list - odříkám se tě.

Fialka - dej mi své srdce.

Habr - sejdeme se dnes večer na obvyklém místě.

Heřmánek - miloval jsi mě falešně.

Hloh - opovrhuji tebou.

Hluchavka - k tvým řečem jsem hluchá.

Chmel - nech se, prosím obejmout.

Chrpa - největší poklad je čisté srdce.

Chudobka - mnoho zdaru!

Jablko - neodepřu ti žádné přání.

Jabloň, květ - v tvých očích čtu hádanku.

Jahoda, květ - kdy tě opět spatřím?

Jahoda, plod - jak ti mám dokázat svou upřímnost?

Jalovec - určitě mne očekávej.

Jasmín - dám ti přátelství ale ne lásku.

Javor - sluší ti to, i když se zlobíš.

Ječmen - opusť mne.

Jedle - proč jsi zasmušilá?

Jetelový čtyřlístek - budeme spolu šťastni.

Jitrocel - buď stále se mnou.

Jmelí - není žádných překážek.

Kaktus - mé štěstí bylo jen krátké.

Kapradí - neukvapuj se.

Karafiát červený - bolí mne tvoje nerozhodnost.

Kaštanový květ - odpusť!

Kaštanový list - mýlíš se.

Kmín - naši lásku musíme ještě tajit.

Kovalinka - tvůj obraz nosím v srdci.

Kopr - brzy se o mně dozvíš.

Kopřiva - nechci nic vědět.

Křen - tvoji nevěru jsem předpovídala.

Kukuřice - musíš se spokojit s málem.

Leknín - marné byly moje naděje.

Lilie bílá - zdobí tě skromnost a nevinost.

Lípa, květ - spi sladce.

Lískový ořech - v lásce zvítězíš.

Maceška - velice mne trápíš.

Mák vlčí - pozor před zrádcem.

Malina - stydíš se za svou lásku?

Mandle - nemohu se dočkat, až budeš mou.

Mateřídouška - čistotu srdce jsi jen předstírala.

Mech - tvoje tvrdohlavost mne dohání k zoufalství.

Meloun - za věrnost dostaneš odměnu.

Měsíček - ty a žádná jiná.

Modřín - až tě vše opustí, vrať se ke mně.

Mrkev - naše známost musí zůstat ještě tajná.

Narcis bílý - pro svou hrdost jsi směšný.

Narcis žlutý - závidím každému, na koho se podíváš.

Netřesk - jsi má naděje pro lepší budoucnost.

Obilné stéblo - máš v sobě málo ohně.

Okurka - nejsem v tvém srdci sám.

Okurkový květ - soku neustoupím.

Ořechový list - bolestí ke štěstí.

Ostružina - miluji upřímnost.

Pampeliška - jsi dosud nevinné poupátko.

Pažitka - lásce neutečeš.

Petržel - jak jsi skromná.

Podběl - dnes k tobě přijdu.

Pomněnka - nezapomeneš na mne?

Přeslička - proč jsi tak mrzutý?

Rajské jablíčko - vina je na tvojí straně.

Růže bílá - cením si čistého svědomí.

Růže červená - záleží mi jen na tobě.

Růže planá - proč se mne odříkáš?

Řebříček - srdce ženy je křehké.

Řepka - jsi závistivý.

Řeřicha - čekám na tvé rozhodnutí.

Salát - nevím, co mám dělat.

Seno - spoléhám na tvoji věrnost.

Slunečnice - což je tvá hrdost nepřekonatelná?

Slzičky panny Marie - truchlím nad ztrátou svého miláčka.

Smolnička - již nás nic nerozvede.

Smrk - neodvolám, co jsem řekl.

Špenát - chceš patřit jen mně?

Šťovík - nehodou se nedej zastrašit.

Trnka - nevím, proč se hněváš.

Topol - vyznej se mi.

Tulipán - pýcha předchází pád.

Víno, list - spoléhám na tvoji věrnost.

Víno, hrozen - přijď potěšit.

Vojtěška - máš srdce z ledu.

Vřes - zaujal jsi mne cele.

Zelí - proč se mi vyhýbáš?

Zvonek - kdy tě opět spatřím?

17 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 16:06 | Reagovat

Kouzlo štěstí (Paige se po vyslovení kouzla přenesla do země skřítků)

Aby našli štěstí finance se zbláznili,

zažeňte mé věřitele aspoň na chvíli.

Vysílám kouzlo aby našlo štěstí,

snad to pro mě nový život věstí!

Kouzlo na přenesení inspektora

Vem ho pryč,pryč ho vem,

zbav nás ho strč pod zem.

My voláme duchy ke zla produktu,

až přenesou ho hned do Timbuktu!

Kouzlo na zvětšení a vyčištění svetru

Osobní prospěch kdo se ho bojí,

ať je ten svetr zas jako nový!

Na zničení démona Spojenou trojí silou,

ať všechny zlé moci zhynou!

Kouzlo na spuštění démonického krystalu

malokkormanalitas

Kouzlo na proměnu věcí v rostlinu

Zažeň tu zlost nenávist staletou,

ať jejich pendreky* teď rozkvetou!

*místo slova Pendreky zadej věc kterou proměnuješ

Kouzlo lásky a míru

Kéž mír a láska z hvězdného světla,

na holubích křídlech Ti do srdce vlétla.

Kouzlo aby se do tebe zamiloval člověk a ty pak mohl odněkud utéct

Pojď sem k nám a nech se svést,

ať se zdaří naše lest!

Už jsi náš tak otoč klíčem,

sestra má tě zpoutá chtíčem!

Kouzlo na vrácení moci světlonoše

Moc Čarodějek ať povstane,

svou pomoc pošle přes nebe.

Co vzalo mi moc nečisté,

teď zpět ke mě přispěchá!

Na zničení démona

Démone pekel ztvoření,

dech smrti tě v popel promění!

Kouzlo proti strachu

Bez sebe stísněná plná strachu,

panika ve mě roste ať neslyším.

Musím to potlačit abych mohla dýchat,

strachu mě zbav pro ty co jsou mi vším!

Na zničení necrona

příliv zla na zem útočí,

věčné tmě k vstupu pokyne.

My síli dobra svíráme v náruči,

to zlo ať v nich teď zahyne!

Na přivolání Penny a Patricie

Slyš má slova,

slyš mé steny,

duchu mrtvé z druhé strany,

překroč věčnou hranici,

zjev se po mé pravici!

Na vyvolání Penny a Patricie (2 možnost)

Slyš má slova,

slyš mé steny,

duchu mrtvé z druhé strany,

Zjev se prosím přede mnou,

překroč propast bezednou!

Na vyvolání předků aby zasvětili Wyatta

Já volám vás přes prostor a čas,

rodu Halliwellů ženy,matky,dcery,

sestry,přítelkyně co provázíte

života našeho radosti i steny.

Přijďte mezi nád do domácí svatyně,

ať ve vás má do dobra průvodkyně!

Na oživení mumie

Ronost kuvábet ufunamasa

Na převtělení duše

Ket mastebhotepká

Na vyhození ducha s Paigenýho těla

Kde jedna přebývat může,

tam dvě různé duše dlý,

teď moci tří zachraň tělo,

a dej ať Paige volnost mít smí!

Na zničení démona (nevím jméno)

(nejdřív démona posypeš práškem z jednorožce)

Zvíře z legend pověstí dej moc,

slovům se vznésti a toto zlo

ze světa snésti!

Na upoutání moci Phoebe

Dříve než pohltí ji zlo pekelné,

necht zbaví se své síli čarodějné.

Ať Phoebe právě v této chvíli,

zbaví se své čarodějné síli!

Na zpomalení proměny ve Wedinga

Wedingo mě nakazil,

reakci zpomalit chci,

ať Wedingovo srdce,

pomalu roztává se!

Na zničení Nexuse

Sem silná a ty mě nikdy neporazíž,

Vrať se do temnot tam kde zlo je,

tahle Phoebe nebude tvoje!

Už sem zpět a mám svou moc,

táhni do pekel a vem s sebou tu černou noc!

Kouzlo na vrácení zmizeného domu

Ať napraví se chyba mého kouzla,

chci aby existence na své místo znovu vklouzla.

Kouzlo na uspání

Teď vykročme z deního bdění,,br> vraťme se do hlubin snění!

Kouzlo na rozpoznání zla

Zaklínám vás kouzelné síli,

odhalte ty co se skryly.

Předejte věci sílu té,

rozpoznati zlo ukryté.

Kouzlo na zmražení

Blažesimple

Kouzlo na přenesení věci

Teleportatus

K přivolání Melindy

Melindo Worenová!

Krvi naší krve

pra-pra-pra-pra-pra-pra-prababičko

voláme Tě!

K vrácení Melindy

Melindo Worenová,

krvi naší krve,

jsi volná!

Kouzlo pravdy

Pro ty co pravdu rádi oběví,

otevři srdce tajemství ať se vyjeví.

Odteď než bude znovu teď,

pak vzpomínky ať zmizí hned!

Kouzlo pro hodně síli

Seber síli z mého osudu,

vším co potřebuje obdař tohoto hrdinu!

Kouzlo aby jsi mohl/a vidět koho chceš

Nahlédnout dej do temné noci,

ukaž mi ty co mám v moci!

Kouzlo na získání podoby Piper,Paige a Phoebe

Potichu a v okamžení,

ať se černé v bíle změní.

My jsme ony kdo je víc,

ony tři už nejsou nic!

Kouzlo pro získání moci čarodějek(Piper,Phoebe a Paige)

Kouzelnice jsme teď my,

máme jejich podoby.

Čarodějné schopnosti

ať je rychle opustí!

Kouzlo na získání své moci Kouzelnice jsem zas my,

vrátí se nám podoby.

Kouzelnické schopnosti,

ať je rychle opustí!

Kouzlo na vyhnání muže z vozu

Ať pouhá iluze plamenu jen,

teď vyžene je z vozu ven!

Kouzlo k potrestání

Když rozum a cit není dán,

buď jeho skutek potrestán!

Kouzlo pro změnu obličeje

Chceš mít v tváři zcela nový rys,

ať jí máš jak půvabný Chris!

K přičarování muže

Ať dokonalý partner vchází,

už mi strašně dlouho schází.

Ať mě v záři svíček zdraví,

ať se dostaví ten praví!

Na zničení démonky

Kdo jednou selže v službách mích,

stihne ho trest za jeho hřích.

Tato shyne zaživa,

v horoucích peklech ať pobývá!

Kouzlo pro otevření cestovacího portálu

Teď z tohoto místa a

v tento čas,

voláme starodávnou moc,

co je v nás.

Otevři dveře víš co se chystá,

vytvoř cestu do jiného místa!

Kouzlo na zničení Gideona

Obrať se nedávná tradice,

s pomocí moci čtyř trestej.

Udeřte na ty co hrozí nejvíce,

na hranice mezi světy nic nedejte!

Kouzlo na proměnu Phoebe a Paige na ještě hodnější

Volám vás Vy síly pradávné,

ať jsou mé sestry šťastné!

Na vymazání paměti

Spoutané síly ať si ty,

v srdci čarodějky ukryté.

Pomocí muka překonat,

paměť ať řekne své!

Na vrácení paměti-vrátili se o den zpět

Kouzlo naše obrať čas,

ať se paměť vrátí zas.

Všem démonům odoláme,

úklady zla překonáme!

Na proměny psa v muže

Volám k sobě Halliwellky,

spojme naše síly.

Zlé kouzlo obrátit se může,

dáme věci do pořádku,

ze psa uděláme zase muže.

Kouzlo na vrácení mysly Piper

Kouzlo bylo vyřčeno nech ho pominout,

skutečnost se má vrátit do svých pout!

Kouzlo na vrácení emocí Piper

Pipeřino srdce by odhalit mělo,

co jenom Phoebe cítit může.

Ať k srdci se přidá Pipeřino tělo,

vždyť bolest někdy přinese růže.

Kouzlo na zničení dvouhlavého démona

Z jiných světů současných i vzdálených,

démon dvouhlaví ať zmizí v nich!

18 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 16:07 | Reagovat

Kouzlo na vyvolání síly tří

Poslyš řeč čarodějek

Tajemství ,co skrývá noc

Poznej jména nejstarších bohů

Slova těch nejsilnějších kouzel

Svědkem je mi tato chvíle

Obracím se k staré síle

Dej velkou moc nám sestrám třem

Chceme mít moc

Dej nám sílu

Kouzlo k poutání lásky

Volám tě ,volám tě

Já královnou jsem teď tvou

Tys můj bohatýr

Mé přání ať se vyplní

Kouzlo pravdy

Ti kdož chtějí jen v pravdě žít

musí svá tajemství odhalit.

Nechť tak činí den a noc

pak ať paměť ztratí moc.

Kdokoliv teď v domě jseš

už neuslyšíš žádnou lež.

Kouzlo na vrácení své moci

Odkud přišla vracíme svou moc ,

Jak odeznějí slova zmizí naše moc.

Kouzlo na zničení bubáka

Já jsem světlo

Nestane se aby zlo mně smetlo

Mezi stíny vrať se dolů

Nebudeš nikdy mít tuto z Halliwellů

Běž pryč a zmiz mi z očí

Tma už není zlá noc končí.

Kouzlo na ztrojnásobení síly

Vezmi prosím mou moc

Jí požehnej

Trojí sílu mi dej.

Kouzlo na vrácení do minulosti

Pro dohodu ,co neměla se stát

My žádáme tě musíš nám pomoct dát

A tam kde to začalo čas odeslat.

Kouzlo na prohození síly

Co je mé bude Tvé

co je Tvé bude mé.

Moc změní místo své.

Odevzdávám svůj dar vzduchu ,

ať odnese ho k tobě hned

Kouzlo na poražení bubáka

Jsem světla svit

Kterému se nejde postavit

Vrať se do temnot kde síly dlí

Tam je tvé věčné obydlí

Ať nad tebou se zavře zem

Tu nekonečnou noc sebou vem

Kouzlo k získání knihy stínů

Slyšte slova čarodějek

Tajemství skrytá v noci

Vzýváme nejstarší z bohů

Zdroj kouzelné moci

V této noci a v této chvíli

Voláme starodávné síly.

Kouzlo na vytvoření dveří

Když překážka v cestě vězí

Zaklepej a ihned zmizí.

Kouzlo chytrosti

Duchové ,ať všechna slova chápu teď snáz

Vědění ať vstoupí do mě v jeden jediný ráz

Čtyřiadvacet hodin od sedmi do sedmi

Budu teď znát ode všech slov všechny významy

P.S.:nebudu z toho mít osobní prospěch

Kouzlo pro čtení cizích myšlenek

Jak plamen stíny proniká a pravda strachy skučí

Tak vyjev skryté myšlenky mým duševním uším.

Nechť kouř této svíce vnikne v každý kout

A ty nejvnitřnější hlasy dá mi zaslechnout.

Kouzlo procitnutí

Zlá krev i spavá nemoc

Odejdi hned nebo přes noc

Zastav ten věčnej sen

Ať nákaza vyjde rychle ven

A přejde do loutky

Po které nikdo netruchlí

Zrušení kouzla procitnutí

Co procitlo ze svého snu

Musí zase tvrdě usnout.

Kouzlo pro přenesení do minulého života

Okovy místa a času ať padnou

Můj duch nech´t vzlétnout smí

A smrtelné ruce mé

Ať obejmou můj život minulý

Kouzlo ke znamení lásky

Já teď prosím mocnosti veškeré

Ať sestře znamení se dostane

Konečně už pochopí

Kde láska její pramení

Kouzlo k přivolání štěstí

Od bolesti a smůly tvé

Milá Magie teď zahazuji klíč

Raduj se štěstím svým

Jsi z toho pekla pryč

Kouzlo na poražení Cryta (i jiného ducha)

Co stalo se odestát se může

Odešli toho ducha zpět

A zbav ho na vždy jeho kůže

Kouzlo na poražení dračího čaroděje

Moci tří svoboda patří

Moci tří svoboda patří

Moci tří svoboda

Hlavně nezapomeňte, že kouzly nesmíte nikomu ublížit!!!

19 Milča Milča | 5. dubna 2006 v 16:09 | Reagovat

Chceš poznat svého budoucího kluka

a) Vystřihni z papíru srdce a napiš na něj jména kluků, kteří se ti líbí.

    Pak ho otoč popsanou stranou dospod a propíchni ho jehlou na  

    libovolném místě. Propíchnuté jméno bude patřit tvé budoucí lásce!

    když se netrefíš do žádného jména, znamená to, že si na lásku ještě

    nějaký čas počkáš anebo, že to pravé jméno na srdci chybělo.

b) Chceš zjistit, jak se bude jmenovat tvůj kluk, kterého v nejbližší

    době potkáš? Než půjdeš spát, dej si pod polštář kartičky, na které

    napíšeš klučičí jména. Ráno po probuzení si jednu vytáhni, a hned

    se to dozvíš!

c) Chceš vidět ve snu svoji budoucí lásku,Kup si sušenou levanduli,

    naplň s ní plátěný pytlíček, dobře ho zavaž a dej pod polštář. Krásné

    sny o tvém vyvoleném.

20 Milča Milča | 12. dubna 2006 v 19:22 | Reagovat

Zvyky a pověry

svobodným dívkám napoví jaký bude jejich ženich podle toho, jakého ptáčka v tento den uvidí:

SÝKORKA - námořník

STEHLÍK - boháč

HOLUBICE - dobrák

MODŘINKA - velmi šťastný člověk

KOS - farář

DATEL - další rok zůstane dívka bez ženicha

na sv. Valentýna by měli všichni zamilovaní dodržovat:

snídaně - valentýnovský toust s máslem a sypaný skořicovým cukrem

svému miláčkovi potají předat bláznivý dárek, jehož účelem je překvapit i rozesmát

zamilovaní si píší zamilovaný vzkazy

v tento den se myslí také na rodiče - sladkosti, kytičky

svým domácím mazlíčkům uvazujeme červenou mašli

21 Milča Milča | 12. dubna 2006 v 19:23 | Reagovat

Svatební zvyky a pověry

» Nenoste šperky s modrými kameny. Symbolizují modřiny, kterých se dočkáte od manžela.

» Ženich nesmí vidět nevěstu ve svatebních šatech před obřadem, jinak se brzy rozejdou.

» Plechovky za auty, které znáte z amerických filmů, odhání zlé duchy a chudobu.

» S duchy souvisí i další pověra. Ženich by měl nevěstu přenést přes práh nového domu, aby se v její dlouhé sukni dovnitř nedostali také zlí duchové.

» Novomanželé mají jíst z jednoho talíře, což symbolizuje vzájemnou harmonii.

» Nevěsta za záda hází svatební kytici. Kdo ji první chytí, bude mít svatbu jako další v pořadí.

» Rýže, kterou hází svatebčané na novomanžele, symbolizuje plodnost.

» Svatební šaty nevěsty by měly obsahovat něco starého, nového, vypůjčeného a modrého.

» Střepy přináší štěstí. Na svatbě má nevěsta rozbít talíř. Zamést střepy už musí samozřejmě manžel :-).

Vánoční zvyky a pověry

» Na Štědrý den nepiště nikomu zamilované dopisu, jinak vše špatně dopadne.

» Na Štědrý den se nesmí prát, přináší to smůlu.

» Kouzelnou moc prý mají vejce snesená 25. prosince a také chleba upečený ve stejný den.

» Na Štědrý den se nemají čistit stáje. Dobytek by pak kulhal.

22 Milča Milča | 12. dubna 2006 v 19:24 | Reagovat

Běžné pověry

» Černá kočka, která před vám přeběhne cestu, přináší smůlu.

» Rozbité zrcadlo vás připraví na sedm let o štěstí.

» Něco pěkného se přihodí, pokud ve vaší blízkosti bílý holub 3x zavrká.

» Vypadlou řasu hoďte za záda, splní se vám přání. To platí i pokud uvidíte "padat hvězdu".

» Chcete-li mít štěstí, hoďte špetku soli za záda nebo si natrhejte čtyřlístky.

» Štěstí přináší i střepy a pavouci.

» Abyste něco nezakřikli nebo nepřivolali, zaklepejte na dřevo nebo na zuby (zuby jsou prý bezpečnější, protože neshoří).

Zlodějské zvyky a pověry

» Před vykradením kasy na ni zloději kladli drobné mince nebo po místnosti rozhazovali mák, aby byl lup co největší.

» Pokud se přetrhl provaz na zločincem odsouzeným k oběšení, bylo to znamení, že je nevinný.

» Za nešťastný byl u zlodějů považován den, kdy spáchali svůj první zločin.

» Pro štěstí u sebe mívali zloději většinou malý předmět ze své první úspěšné loupeže.

23 Milča Milča | 12. dubna 2006 v 19:25 | Reagovat

Podle pověry by každá nevěsta měla mít něco nového, něco starého, něco modrého a něco půjčeného.

24 Ashley Ainsley le Clarklavignelle I. Ashley Ainsley le Clarklavignelle I. | E-mail | Web | 17. srpna 2006 v 14:02 | Reagovat

Před tím, než jsme se s mamkou a s tátou odstěhovali do jiného města do paneláku do bytu 2+1, bylo všecko tak nějak v pohodě. Když jsme stěhovali do našeho nového bytu, kde teď bydlím, nábytek, stoupla jsem si do místnosti která měla být (a je) můj pokoj. Rozhlížela jsem se a pak jsem si stoupla k oknu a nevím proč, cítila jsem se strašně divně a začala ustavičně brečet. Bylo mi tehdy 10 a rodiče si mysleli že se jen nechci stěhovat, ale brečela jsem z jiného důvodu který jsem si ale sama nedokázala vysvětlit.Nyní je mi 13. Po dobu těch 3 let se mi tady děly podivné věci. Hlavně ze začátku. Když byli rodiče do noci v práci, byla jsem často sama doma, neměla jsem ještě moc přátel. Vždycky jsem sedávala v kuchyni a přemýšlela... Vždycky jsem slyšela z obýváku vrzání taťkovo otáčecí pracovní židle, jako by na ní někdo seděl a otáčel se na ní. Potom jako by si nějaký můž broukal jakousi písničku a u toho si melodii vycinkával o stůl desetníkem. Potom jako by někdo neustále na stůl v obýváku pokládal skleničku. Po tomhle incidentu jsem tedy chodívala do pokoje a slyšela jsem jako by někdo z té židle z obýváku vstal a doprovázel mě přes kuchyň a předsíň do pokoje, stoupl si do předsíně a tam na mě zíral, co v pokoji dělám. Byl to hrozný pocit. Rodičům sem to neřekla. Asi by mi nevěřili. Asi o rok později jsem seděla s mamkou sama v obýváku a táta byl v práci. Seděly jsme obě dvě na sedačce a koukaly na telku a povídaly si. Musím podotknout že kromě nás dvou nikdo jiný doma nebyl. Žádné zvíře, prostě nikdo. Najednou jsme slyšely ty samé kroky z předsíně do koupelny jaké jsem slyšívala kdysi když jsem byla sama doma. Tentokrát to slyšela i mamka.Prostě jako by nám někdo chodil po bytě. Pak se otevřely dveře na chodbu. S mamkou jsme je šly zavřít. Vrátily jsme se do obýváku a telka byla vypnutá. Někdo ji prostě vypnul. Potom se otevřely dveře do koupelny které byly předtim zavřené. Prostě strašný. Taky nám byla nějaká zima. Byly sme totálně hotový. Pak to nějak přestalo a všecko bylo v poho. Od té doby se mi děly podobné věci, jako by za mnou někdo stál a díval se na mě, nebo jsem jednou ležela v posteli na břiše a cítila jsem jakoby si na mě někdo lehnul. Byl moc těžký. Nemohla jsem mluvit ani se pohnout. Nebyla to máma ani táta ani nikdo jiný. Taky jsem vídala podivné stíny a slyšívala zvláštní hlasy ale nevím proč, byla jsem jako zaslepená, nikomu jsem nic prostě neřekla. Asi před týdnem se mi stalo něco divného. Bylo asi půl jedenácté v noci. Byla jsem v pokoji a česala si vlasy před zrcadlem. Rodiče se dívali v obýváku na televizi. Tak sem se vesele česala a najednou jsem měla takový divný pocit. Z mého pokoje se prochází přes skleněné dveře. Koukla jsem se na ty dveře, a uviděla jsem za nimi jakousi ženu. (máma to nebyla, to mám ověřený, navíc vypadá jinak než ta ženská co stála za těma dveřma.) byla jsem v šoku a  bůhví proč jsem ty dveře zběsile otevřela a stála mezi nimi. Koukala jsem z předsíně do pokoje a z pokoje do předsíně. Nikde nic, nikde nikdo. Nemohla jsem se hnout ani křičet. Nešlo to. Jen sem stála mezi těmi dveřmi a čekala. Náhle se ozvalo silné bouchnutí o zem za mnou, pak přede mnou a potom se začala zvedat v pokoji moje postel. Jakoby pod ní někdo, nebo něco bylo a chtělo se to dostat ven. Ta postel se šíleně agresivně třásla. Byla sem jak kdyby mi ulítly mouchy a pak sem si uvědomila že bych měla utýct. Rychlostí blesku sem utekla do obýváku za rodičema, sedla na sedačku a chovala jsem se jako nikdy před tím. Nemohla jsem mluvit. Vůbec. Třásla jsem se jako kdyby mě někdo nabíjel elektrikou. Začaly mi jen týct slzy ale nemohla sem ani vzlykat. Máma ke mě rychle přisedla a začala mě objímat co se děje, táta se otočil od počítače a koukal na mě. Pořád se ptali co se děje. Snažila jsem se mluvit moc to nešlo. Zavřela sem oči a ztěžka se nadechla a všecko sem jim vyklopila neuvěřitelně roztřesenym hlasem. Máma věděla že mám problémy s takovejhlema jevama a tak. Hodila na mě deku. Byla mi stašná zima a klepala jsem se jako nikdy. Nedokázala jsem si to vysvětlit. Nemohla jsem brek ani klepání zastavit. Nešlo to. Byla jsem jako očarovaná. Máma seděla vedle mě a hladila mě. Podívala jsem se směrem ke dveřím do kuchyně a tam stála ta žena se založenýma rukama a koukala na mě jako kdyby říkala to ses lekla co ty krávo. Vypadala hrozně a byla pohublá. Šíleně sem se lekla a vyskočila jsem do výšky jako retard, začala sem řvát. Máma se lekla co se stalo, nic sem jí neřekla. Potom sem se pořád se třesoucí rozhlížela po obýváku, jako bych tady byla poprvý. Viděla sem divný stíny a před očima se mi mihaly divný černý věci. Bylo to hnusný. Táta šel do pokoje a říkal že tam nic není.Prostě horor.Ráno sem to vyklopila kámošce která mi kupodivu věřila. rodiče šli na nějakou oslavu a já s mojí kámoškou a sestřenicí který je nějak 10 jsme teda byly samy doma. Šla jsem jim do kuchyně udělat pití a jak jsem to nesla do pokoje tak v předsíni je taková divná skříň. Je moc velká a jak jsem kolem ní prošla tak se začala divně hejbat. Cejtila sem že v ní někdo je a pozoruje mě. Chtělo se mi bulet. Byly sme v pokoji a pak šla setřenice na záchod. říkala že slyšela z kuchyně strašně divný zvuky, prostě jakoby tam někdo byl. šla jsem tam a cestou do kuchyně jsem v předsíni viděla zase tu ženskou !!!! strašně sem se lekla a bežela zpátky do pokoje, holkám sem řekla že je všecko v poho. Kámoška chtěla abych otevřela ty skleněný dveře do předsíně, protože ze mě cítila že se něco děje. Otevřela sem je a cejtila sem se jak přikovaná k tý posteli co sem  na ní seděla a co se před tejdnem tak hnusně hejbala. Najednou sem slyšela jakoby v kuchyni někdo šíleně řádil. Bylo mi hrozně, vzala sem holky hnedka ven. Od tý doby se cejtim furt stejně divně. Jenom čekám co se bude dít dál...

25 Ashley Ainsley le Clarklavignelle I. Ashley Ainsley le Clarklavignelle I. | E-mail | Web | 17. srpna 2006 v 17:37 | Reagovat

Zjistila jsem, že se mi tyto věci dějí od té doby co nosím na prstě takový zvláštní prsten s okřídlenou lebkou. Nevím pořádně z jakého je materiálu ani odkud ho mám, ale z vnitřní části má vyrytou 6 a strašně zvláštní znaky, jako prastaré písmo, čehož jsem si všimla fakt nedávno a fakt čumim, takovýhle písmo nikde jen tak není, vypadá jako egyptský nebo tak něco. problém je v tom že když ten prsten nemám na sobě cítím se slabě a divně. Když ho mám na sobě, mám pocit že všecko zvládnu. A fakt je t všecko pravda, možná mi nevěříte, ale je to fakt. Sice nevím jak Vám to mám dokázat, ale je to pravda...

26 Zilifag Zilifag | 22. ledna 2007 v 19:42 | Reagovat

STESTI A SMULU pirnasi to jak se zrovna citime  ajak vyzarujeme a jak se snazime takze kdyz nekomu pomuze ze se hodi za zada sul a bude hned silnejsi tak potom jo:)

27 angel angel | 17. března 2007 v 1:51 | Reagovat

no nevim ale duchove jsou a budou tyto věci dějí relativni okolo nás a my je ani moc nevnímáme

28 asd asd | 22. května 2007 v 19:04 | Reagovat

ach jo takovy kraviny tady jsou-napiš k tomu něco víc!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama