***Při výběru lásky opatrný buď, né podle krásy, ale podle srdce suď***

Pomůcky

23. dubna 2006 v 10:33 |  Magie
Oltář -je místo kam si dáváme obřadní předměty.
Pentagram -pěticípá hvězda známa taky jako planoucí hvězda mágů
Hůlka -hůlka by měla být ručně vyrobena. Může být hladká nebo vyřezávaná, pomalovaná nebo popsaná magickými znaky.
Atham -dýka ( nůž) s dvojím ostřím.
Kalichy nebo poháry -mohou být nejrozmanitějších tvarů, velikostí, typů.
Svíčky - jsou používány pro osvětlování oltáře, až po specifická kouzla. Složení svíček není až tak důležité jako barvy, které musíte přiřadit k zvolenému rituálu. Po ukončení je necháme dohořet.
Byliny -bylinky bývají používány v mnoha kouzlech, je nejlepší sbírat bylinky za použití vlastního nože.
Kameny -při některých kouzlech se používají kameny. Počet kamenů při rituálu není stanoven, ale nepoužívá se víc jak třináct.
bílá - měsíční kámen, křemen, horský křišťál
žlutá - jantar, topas, citrín
růžová - růžový křemen, růžový kalcit
červená - červený jaspis, karneol
oranžová - karneol, hyacint
modrá - laspis lazuli, labradorit
zelená - jadeit, malachit, amazonit
purpurová nebo levandulová - ametyst, křemen, beryl
hnědá - záhněda, tygří oko
černá - onyx, obsidián.
Oběti - jsou podstatnou částí rituálu. Tímto se děkuje přivolaným živlům ( voda, oheň, vzduch,země) a bohům (pokud je také vyvoláváte) za jejich pomoc při rituálu. Pokládají se do čtyř světových stran v kruhu. Bohům se obětuje mléko, víno, koláče, jablka,.... Živlům se také nabízí med, sůl, .....
Miska - měděná nebo železná nádobka, která se používá na pálení kuřidel a vůní, tyto nádobky jsou zapotřebí dvě.
Oděv -používá se dlouhá košile a obvykle je na břiše namalován pentagram. Měla by být z přírodního materiálu. Někdo ještě používá plášť s kapucí, je vhodný pro vnitřní hloubání.
Kniha stínů -je to vlastně kniha tajemství, protože bude patřit jen vám a nebude nikdy zveřejněna. Do knihy stínů vkládáte své rituály , kouzla tak, jak je chápete. Kromě toho, že bude knihou tajných kouzel, je zároveň také knihou čarodějnické dovednosti .
Meč - je pomůckou k rozkazování.
Kotlík - s obloukový držadlem. Ten zastupuje živel vodu. Když je kotlík naplněn vodou může být používán k věštění budoucnosti obdobně jako křišťálová koule. Při některých kouzlech se staví svíčky na dno kotlíku, tam potom dohořívají.

Magický kruh

Je základní a nenahraditelnou ochranou při rituálech. Čarodějnice/ mág se jím chrání před agresí a útokem negativních sil.
Kruh by měl být tak velký, abyste se v něm mohl/a pohybovat , nebo abyste se do něj vešli i se svými pomocníky. Maluje se či vyznačuje křídou, uhlem, magickým mečem, hůlkou, posvěcenou šňůrou, kameny, provazem , ale také jsem ho viděla vytvořený tarotovými kartami, solí. V magii se správně zhotovený kruh stává neviditelnou hranicí působící v našem i ve světech jiných. Když máte kruh nakreslený, nevystupujte z něj! Začíná se na východě, nástroj se drží v dominantní ruce. Kreslíte kruh ve směru hodinových ručiček a na konci, tedy opět na východě, ho trochu přetáhnete. Mnohem důležitější než dokonalý tvar je to, abyste viděli, svým vnitřním viděním kolem sebe vykreslenou hranici.
Symboly, svíčky, které zastupují čtyři živly, jsou umístěny uvnitř kruhu do světových stran. Každý živel v jeho čtvrtině uvítejte.. Když magický rituál skončíte, nejprve propustíte všechny živly stejným způsobem tak, jako jste je přivolali, jen pozměníte volám za propouštím.
Když magický úkon skončíte, přesekněte kruh mečem nebo dýkou po části obvodu (proti směru hodinových ručiček).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama