***Při výběru lásky opatrný buď, né podle krásy, ale podle srdce suď***

Čínský horoskop

3. května 2006 v 18:20 |  Horoskopy

Krysa - 1948, 1960, 1972, 1984, 1996 - inteligentní a vtipní

Krátký popis:inteligentní a vtipní
Příznivý den: sobota
Příznivá čísla: 0,4,7
Nejvhodnější partner: Krysa, Bůvol, Drak, Opice, Kohout
Neutrální spojení: Koza, Pes, Zajíc
Nepříliš vhodný partner: Kůň, Prase, Had, Tygr

Lidé narozeni v roce Krysy působí na okolí jako okouzlující lidé. Mohu se jevit jako mírumilovná stvoření, ale za jejich seriózním zevnějškem se skrývá svárlivost a náladovost. Mohou být také velmi agresivní. Mají elegantní projev a umí se vlichotit do přízně druhých. Lidé ve znamení Krysy se rádi pohybují ve společnosti, dostávají se však často do konfliktu. Mívají spoustu známých, avšak jen málo opravdových přátel. A to z prostého důvodu - nikomu nevěří. Navenek své city příliš neprojevují a svůj šarm využívají k ukrytí svých tajemství. Krysy dovedou podpořit své blízké a to i finančně. Snaží se zajistit se na stáří či na horší časy. Mají velký smysl pro fantazii, jsou tvůrčími typy. Bývají kritické, ale jejich úsudek není vždy adekvátní. Za svým cílem jdou tvrdohlavě. U těchto lidí převažují intelektuální schopnosti nad schopnostmi fyzickými.

V zaměstnání dokáže Krysa uplatnit svůj organizační talent. Nelíbí se jí plýtvání a zahálka. Pokud ji někdo vyvede z míry, dokáže být velmi kousavá. Pracuje spolehlivě a velmi se snaží. Jako nadřízený se někdy povyšuje nad ostatní a stává se pro ostatní nesnesitelnou. Ví sice jak peníze vydělat, ale také jak je rychle utratit. může se však stát i hazardním hráčem. Což může její kariéře uškodit. Bývá také dobrými dárci a sponzory.

V milostném životě je Krysa velmi smyslná a přitažlivá. Dovede být také velmi pozorná, i když ji to občas stojí velké přemáhání. Málokdy k někomu přilne, obvykle jí hodně záleží ne sexu. Žena tohoto znamení také hodně lpí na rodině a udělá pro ni maximum. Muž nebere lásku tak vážně.

Známé osobnosti, narozené v tomto znamení:
William Shakespeare, Princ Charles, Al Gore, George Washington, T.S. Eliot, Wolfgang Amadeus Mozart, Claude Monet, Queen Elizabeth the Queen Mother, Marlon Brando, George Bush, Jimmy Carter, Louis Armstrong, Hugh Grant, Alan Alda, Sean Penn, Truman Capote, Irving Berlin, Donna Summer, Olivia Newton John, Joseph Hayden, Antonio Banderas, Doris Day, Clark Gable, Yves St Laurent, Gene Kelly a Andrea Lloyd Webber, Nixon, Lev Nikolajevič Tolstoj
-------------------------------------------
Buvol - 1949, 1961, 1973, 1985, 1997 - mají pevný charakter
Krátký popis: mají pevný charakter
Příznivý den: středa
Příznivá čísla: 2,3,5
Nejvhodnější partner: Opice, Krysa, Zajíc, Kohout, Pes
Neutrální spojení: Bůvol, Koza, Prase
Nepříliš vhodný partner: Tygr, Drak, Had, Kůň

Nenápadnost, pomalost a metodičnost charakterizují člověka narozeného ve znamení Buvola. Jsou to samotáři a melancholici, kteří si naplánují každý rok dopředu. Dovedou lpět na svých předsevzetích, dokud je nesplní. Někdy lpí na povinnostech až fanaticky. Ačkoli působí klidným a vyrovnaným dojmem, mají násilnickou povahu. Jejich výbuchy citů mohou být pro okolí velmi nebezpečné. Častou příčinou jejich hněvu je zklamání. Bývají oddaní, ale nepřipustí , aby tato jejich vlastnost byla zneužívána. Lidé v tomto znamení si velice váží své rodiny. Často mívají velmi konzervativní názory. Nejsou příliš přizpůsobiví, drží se své cesty a stylu. Jsou dogmatičtí a tvrdohlaví.

Pracují usilovně a nejen pro sebe. Jsou tu svědomití pracovníci. Ačkoli jsou tito lidé velmi talentovaní, vynikají obzvláště v manuálních oborech. Odmítá pomoc ostatních, ale pro druhé dokáže udělat moc a to bez očekávaného vděku. Měli by se vyhýbat práci ve skupině, neboť ve styku s lidmi jsou poněkud neohrabaní. Ani příliš komplikovaná jednání a cestování není pro ně to pravé. Buvol pracuje raději v klidu v kanceláři. Je zodpovědný a poctivý.

Pro svou přehnanou upjatost k rodině, vyžadují tito lidé od svého partnera a dětí bezvýhradnou poslušnost. Jsou věrnými milenci, ne však příliš romantičtí. Nikdy se plně neotevřou. Lásku berou spíše jako povinnost a je jen málo takových, kteří je dokáží přimět k romantickým činům.

Známé osobnosti, narozené v tomto znamení:
Waren Beatty, Bill Cosby, Madeleine Albright, Margaret Thatcher, Bruce Springsteen, Vincent Van Gogh, Jon Bon Jovi, Charlie Chaplin, Aristotle, Robert Kennedy, Dustin Hoffman, Adolf Hitler, Richard Burton, Kate Moss, Meg Ryan, George Clooney, Sammy Davis Jr., Anthony Hopkins, Saddam Hussein, Heather Locklear, Eddie Murphy, Jane Fonda, Princess Diana, Meryl Streep, Sigorney Weaver, Jim Carrey, Gerard Ford, Walt Disney, Paul Newman, Napoleon a Jack Nicholson.
-------------------------------------------
Tygr - 1950, 1962, 1974, 1986, 1998 - je přiměřeně odvážný a troufalý
Krátký popis: je přiměřeně odvážný a troufalý
Příznivý den: středa
Příznivá čísla:
2,6,7
Nejvhodnější partner: Krysa, Bůvol, Drak, Opice, Kohout
Neutrální spojení: Tygr
Nepříliš vhodný partner: Bůvol

Lidé narozeni ve znamení Tygra jsou plní energie. Jsou temperamentní, výbušní a sebevědomí. Nejsou příliš zodpovědní. Jsou to rebelové, těžce přijímají autoritu a vždy si jdou svou cestou. Jsou rození vůdci a bojovníci se spoustou nápadů. Mívají štěstí, ale někdy se jim opravdu nedaří. Touží po obdivu. Snaží se na okolí velmi působit. Tygr je bezstarostný, neukázněný a neklidný. Jedná velmi zbrkle a emotivně. Do všeho se vrhá s vervou a naplno. Dokáže se pro věc rychle nadchnout, často však tento zájem rychle ochladne. Málokdy dotáhne něco až do konce.
V své profesi si lidé ve znamení Tygra počínají cílevědomě, ale záleží hodně na jejich momentálních cílech. Ty se mohou velmi často měnit podle zájmů. Snaží se vnést do pracovního prostředí nového ducha a zároveň by rádi povýšili. Jsou to buřiči, ale často se jim podaří uspět. Jako nadřízený je Tygr velmi výrazná osobnost a velmi pozitivně působí na své podřízené.
Lidé narozeni v tomto znamení bývají v lásce někdy nestálí, ale pokud opravdu milují, tak pořádně. Partner se do Tygra většinou velmi rychle zamiluje. Zřejmě kvůli jeho temperamentu. Dokáží se také vžít do pocitů jiných a nabídnout jim to, po čem touží.

Známé osobnosti, narozené v tomto znamení:
Rosie O'Donnell, Jodie Foster, Emily Dickinson, Natalie Wood, Stevie Wonder, Dwight D. Eisenhower, Marilyn Monroe, Demi Moore, Sun Yat-sen, Garth Brooks, Rush Limbaugh, Lionel Ritchie, Kenny Rogers, Mel Brooks, Tom Cruise, Queen Elizabeth II, John Steinbeck, Jean Kirkpatrick, Paula Abdul, Leonardo DiCaprio, Peter Gabriel, Charles Lindbergh, Marco Polo, Mark Spitz, Ludwidg van Beethoven a Roberta Flack. De Gaulle ,A. Chomejní
---------------------------------------------
Zajíc - 1951, 1963, 1975, 1987, 1999 - jsou citliví a intuitivní
Krátký popis: jsou citliví a intuitivní
Příznivý den:
Příznivá čísla:
Nejvhodnější partner:
Krysa
Neutrální spojení: Zajíc
Nepříliš vhodný partner: Tygr

Mrštní, hbití, rychlí, ale i zuřiví. Takoví jsou lidé narozeni v tomto znamení. Mimoto jsou velmi společenští. Nesnášejí samotu, rádi se baví a chodí do velké společnosti. Rádi si potlachají, na druhou stranu dokáží být velmi taktní a diskrétní. Rádi se smějí, mají velký smysl pro humor a dobrý vkus. Inklinují ke snobismu a dávají okázale najevo svůj zájem o kulturu a umění. Málokdy se hádají. Nenechají se jen tak někým vyvést z míry. Jsou dobromyslní, dokáží naslouchat a poradit, když je třeba. Ve svém životě jsou většinou velmi konzervativní. Chtějí mít svůj spořádaný život a o mír a bezpečnost usilují více něž o cokoli jiného. Jsou obezřetní a stávají se z nich úspěšní obchodníci. Snaží se zajistit si bezstarostný a pohodlný život. Nepracují sice rychle, ale vytrvale. Patří mezi spolehlivé a velmi ceněné zaměstnance. Pro některé není Zajíc dobrým vedoucím pracovníkem, protože není příliš tvrdý na své podřízené. Proto se "nahoru" dostává často jen podle počtu odpracovaných let. Zajíci jsou ve směs sexuálně založení. V partnerství je to často jediným pojítkem mezi těmi dvěma. Žena dokáže vytvořit velmi harmonické rodinné zázemí a stačí jí jen velmi málo. Muž naopak potřebuje hodně klidu a pohodlí. Nerad se hádá, to se pak hned poohlíží po jiné…

Známé osobnosti, narozené v tomto znamení:
Albert Einstein, Whitney Houston, Frank Sinatra, Michael Jordan, Confucius, Michel Keaton, Jane Seymour, Orson Welles, Neil Simon, Ming-Na Wen, John Adams, Arthur Miller, Andy Warhol, George C. Scot, tJudy Collins, Peter Falk, Fidel Castro, Roger Moore, Harry Belafonte, Peter Fonda, Helen Hunt, Drew Barrymore, Walter Mondale, Marie Curie, Ingrid Bergman, Josef Stalin a Brigitte Nielson.
---------------------------------------------
Drak - 1952, 1964, 1976, 1988, 2000 - velmi živí a sobečtí lidé
Krátký popis:velmi živí a sobečtí lidé
Příznivý den: pátek
Příznivá čísla: 0, 6, 7
Nejvhodnější partner: Krysa
Neutrální spojení: Tygr
Nepříliš vhodný partner: Koza

Draci jsou velmi upřímná stvoření. Jsou zdraví, silní a plní vitality. Jsou přímočaří - co na srdci, to na jazyku. Nic neskrývají, proto jsou z nich špatní diplomaté. Tito lidé bývají perfekcionisté a velcí idealisté. Snadno je něco vyvede z rovnováhy. Přesto jsou však velice sebevědomí a vždy si stojí za svým. I když nemusí mít vždycky pravdu. Rychle se pro něco nadchnou a pak jsou tomu zcela oddáni. Často mívají úspěch ve všem, co dělají. Od světa a od svých blízkých očekávají někdy až příliš mnoho, cítí se nadřazení, a tak se často dostávají do konfliktů. Jejich špatnou stránkou je především tvrdohlavost a výbušnost. Znamení Draka je šťastným znamením. Je symbolem síly a moci. V práci jsou Draci hnáni svou silnou vůlí. Chtějí ulovit pořádný "kus". Jsou velmi nadáni pro podnikání a řešení úkolů. Nebojí se práce. Jsou velmi cílevědomí, ale také hodně důvěřiví. Vesměs jsou to však mimořádně úspěšní lidé. Tito lidé bývají velmi milováni, sami však zřídkakdy milují naplno,z celého srdce. Někdy zůstávají svobodní celý život. Jsou soběstační a zdá se, že jsou nejraději sami. Pokud přece jen uzavřou manželství, tak to bude ve velmi pokročilém věku.

Známé osobnosti, narozené v tomto znamení:
Bruce Lee, Martin Luther King , Shirley Temple, Grace Kelly, Oliver Hardy, Christopher Reeves, Florence Nightingale, Robin Williams, Roseanne, Courtney Cox, Keanu Reeves, Dan Aykroyd, Calista Flockhart, Sarah Bernhardt, Salvador Dali, Sigmund Freud, Joan of Arc, Bing Crosby, Neil Diamond, Placido Domingo, Bo Diddley, Tom Jones, John Lennon, Ringo Starr, Raquel Welch, Pearl Buck, Lewis Carroll, Lady Godiva, J. Paul Getty, Marlene Dietrich, Faye Dunaway, Joan Baez, Frank Zappa, Mae West, Joseph Campbell, Dr. Ruth Westheimer, William Harrison, Zachary Taylor a Woodrow Wilson
-------------------------------------------------
Had - 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 - do určtté míry podobá se drakovi
Krátký popis:
Příznivý den: pátek
Příznivá čísla: 3, 5, 8
Nejvhodnější partner: Bůvol
Neutrální spojení: Krysa
Nepříliš vhodný partner: Kůň

Lidé narozeni v tomto znamení bývají extravagantní, intuitivní a hlubokomyslní. Jsou moudří a nemívají finanční potíže. Často však inklinují k lakotě a panovačnosti. Neváhají, když mají učinit důležité rozhodnutí. Od těchto lidí se očekává, že přinesou v obchodě štěstí a prosperitu. Tito lidé nepostrádají přitažlivost a dokáží svého šarmu plně využít. Má rád pohodlí a blahobyt. Působí uklidňujícím dojmem, čímž si často získává ostatní. Had je sebevědomý a výmluvný. Je ochoten svým přátelům pomoci, ale pokud se někomu chce vyhnout, udělá to. Tito lidé jsou často velmi vypočítaví. Had se dokáže rychle přizpůsobit. Instinktivně se přivine k vlivným lidem, a tím má polovinu práce za sebou. Jedná chladnokrevně a přímo. Dokáže odhadnout podstatu problému a najít řešení. Je to kariérista. Má předpoklady k úspěchu v mnoha povoláních. Dokáže jednat rychle, bez obav z překážek. Většinou si však volí stabilní zaměstnání, kde nehrozí žádné riziko. V lásce bývají Hadi žárliví a majetničtí. Nepatří ale k těm, kteří vztahy ukončují. I když zažívají kritické momenty, chtějí ve vztahu pokračovat, mít nějakou jistotu. Přesto však mívají sklon k milostným pletkám. Muži ve znamení Hada jsou velmi plodní. Ženy zase velmi krásné a přitažlivé.

Známé osobnosti, narozené v tomto znamení:
Oprah Winfrey, Bob Dylan, Rev. Jesse Jackson, Art Garfunkel, Charles Dawin, Kim Basinger, Franklin D. Roosevelt, Charlie Sheen, Carole King, Ann Margaret, Jaqueline Kennedy Onassis, Edgar Allan Poe, John F. Kennedy, Howard Hughes, Pablo Picasso, Tim Allen, Maya Angelou, Greta Garbo, Chubby Checker, Howard Stern, Dean Martin, Indira Gandhi, Aristotle Onassis, Ryan O'Neal, Art Garfunkel, Henry Fonda, Paul Simon, Brad Pitt, Yarrir Arafat, Dionne Warwick a Brooke Shields.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama