***Při výběru lásky opatrný buď, né podle krásy, ale podle srdce suď***

Numerologie

3. května 2006 v 14:47 |  Magie
Význam čísel
1
Číslo 1 znamená já. Jsem Jeden. Je to moje identita, můj osobní potenciál. Jednička symbolizuje základ existence. V řeči čísel je 1 velmi důležitá. Absence má zásadní význam v osobním hodnocení. Takový jedinec se může pohybovat ve značném extrému. Samotné číslo 1 nemusí být při četném zasoupení kladné. v záporném smyslu může představovat sobectví.
2
Číslo 2 značí dvojakost. Je součtem dvou jedniček. Je protikladem podobně jako den a noc, teplo a zima, žena a muž... Představuje pocity, ale také vědovou mysl a starostlivost. Pro dvojku je typický neklid. Skrývá hluboké city a aktivuje vědomí. Absence 2 je problematická zejména pro ženy. Je-li 2 nabita negativně, vyjadřuje sebelítost, malichernost nebo agresivitu.
3
Číslo 3 neboli 2+1 značí tvůrčí řešení, ale také aktivitu a iniciativu. Trojka je magické číslo a je symbolem kreativity. Od lidí mající silně zastoupenou trojku čekejte činnost. Ti, co mají 3 a nemohou ji vyjádřit, nejdnou působí v životě destruktivně, ukvapeně nebo domýšlivě. Naopak nepřítomnost 3 může brzdit dynamiku a účinnost, což ale neznamená neschopnost.
4
Číslo 4 představuje logiku, praktičnost a hmotný svět. Tito lidé jsou realističtí, rozumní, praktičtí, stojí ,,oběma nohama na zemi" a hromadí světské statky. Když 4 dominuje, zapomeňte na velkou fantazii.
5
Číslo 5 představuje smysly. Stojí uprostřed diagramu a ovlivňuje schopnost učit se, potenciální rozmach a flexibilitu. Pětka ale také může být problematická. Představuje pětiúhelník, který je symbolem temných sil. Lidé se silnou pětkou si mohou vybrat, kam směřovat. Zda k zemi a žít vesele a rozmařile, nebo umírněně, s rozvahou a zájmem o duševno. Chybí-li 5, člověk si neuvědomuje něco z podstaty života.
6
Číslo 6 je součtem dvou trojek. Tvořivost je zde zmožena fantazií. Součet 4+2 dává 6, proto je šestka také číslem tvořivosti, představ a abstraktního myšlení. Je to číslo lásky, zdraví a krásy, štěstí a harmonie. Ne nadarmo téměř všechna česká příjmení žen šestku obsahují (koncovka -ová). Nepřítomnost ale není nic tragického, ovšem 6 s negativní energií může značit chaos a tvrdohlavost.
7
Číslo 7 stanovuje hranice. Máme-li číslo 7, víme, kam až můžeme dojít. Připomíná čas. Ve vztahu se čtyřkou vytváří materiální pouta a současně hmotný svět omezuje, tak jako vše smrtelné. na jejím konci nacházíme most do říše duchovna. Nemáme-li 7, zřejmě špatně hospodaříme s časem a anše odpovědnost a smysl pro povinnost asi také nebude stoprocentní. Je-li energie záporná, budeme nejspíš tápající jedinci s tendencí nedůvěřovat okolí.
8
Číslo 8 je nejtajemnější ze všech. Představuje opak vědomé mysli (číslo 2). Něevědomí a prostor bez času. Symbolizuje rovnováhu. U nás číslo 8 není moc zastoupeno. Spíš než na západě ho musíme hledat na východě, kde převažují duchovní hodnoty.
9
Číslo 9 je poslední v diagramu a je nejvzdálenější od čísla 1. Představíme-li si sebe jako 1, pak 9 je od nás nejdále a nejvýše. Obsahuje to, čemu říkáme talent a duchovní kreativita. Je dokončením i počátkem. Ve smyslu karmickém je pokračováním a odplatou za předchozí činy. Lidé s příliš silnou 9 a negativní energií mají sklony k sebevraždě, jsou marnotratní a zatrpklí. Při pozitivním chápání 9 se projevujeme ušlechtilostí a nesobeckou láskou. Devítka často chybí u dětí, které si v dospělosti stěžují, že nebyly dost milovány.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama