***Při výběru lásky opatrný buď, né podle krásy, ale podle srdce suď***

Druhy cvičení aerobiku

26. června 2006 v 12:11 |  Sport
Aerobik - lekce zaměřená především na velmi intenzivní spalování tuků a rozvoj kardiovaskulárního systému (pouze choreografie bez posilování)
Afro dance - cvičení při hudbě vycházející z afrického tance, přičemž všechny cviky začínají pomalu a postupně se zrychlují. Cvičení je zaměřené hlavně na vnitřní radost z pohybu, vede k uvolnění, zvyšuje pružnosti, celkové spokojenosti a psychické pohodě.
Aqua aerobic - cvičení ve vodě s využitím všech prvků aerobiku. Je vhodné pro obézní i začínající jedince, ale i jako vhodný doplněk jiných aerobních aktivit. Voda navíc umožňuje posilování.
Balletoning - aerobic, do něhož jsou začleněny prvky baletu.
Bodystyling - kombinace silového a vytrvalostního cvičení, vyvážený trénink celého těla. Tvaruje tělo, používá náčiní - gumy, činky, tyče. Je určený pro ty, kteří nemají rádi choreograficky náročná cvičení, poskoky a běh. Je vhodný pro začátečníky i pokročilé.
Crew class - cvičení na veslovacím trenažeru. Cvičí se v různém tempu za doprovodu hudby a pod vedením instruktora. Posiluje celé tělo a současně šetří klouby.
Dance - forma klasického aerobiku upravená do taneční podoby. Cvičení je určeno mírně pokročilým, zapojuje celé tělo, rozvíjí paměť.
Fitness - i v době dospívání lze vyzkoušet cvičení na posilovacích strojích, avšak vždy pod vedením odborných trenérů. A samozřejmě s minimální zátěží odpovídající věku. Cvičení vede k formování a tvarování postavy. V každém případě se obrať na trenéra, seznámí tě s jednotlivými stroji, doporučí ti správný postup cvičení a sestaví tréninkový plán, který nejen zpříjemní cvičení, ale také chrání tvé zdraví. V posilovně nejsou jen posilovací stroje, ale i aerobní trenažery - rotopedy apod.
Funky - cvičení připomínající přirozený pohyb - černožský tanec. Je určeno začátečníkům i pokročilým. Rovnoměrně zatěžuje svalstvo celého těla a zpevňuje ho.
Hip hop - taneční hodiny, jejichž styl vychází z černožského, ostře rytmizovaného zpěvu (rapu). Tanec zdokonaluje koordinaci pohybu a je určen pro začátečníkům i pokročilým.
Intervalový aerobic - koordinační cvičení kombinující aerobic s posilováník za pomoci gumiček, činek, míčů apod.
Kalanetika - cvičení, které se skládá z opakovanímylých pohybů, při kterých stahuješ a posléze protahuješ svaly. Cvičení nezatěžuje klouby, modeluje a posiluje tělo, zlepšuje jeho pružnost.
Kango aerobic - aerobní, velmi intenzivní cvičení ve speciálních botách. Přestože cvičení namáhá zejména svalstvo dolních končetin a hýždí, díky pružinovému systému bot není třeba mít strach z přílišného přetížení. Klade velké nároky na fyzickou kondici.
Karate aerobic - aerobic s prvky aerobicu
Katadance - cvičení naboso, zahrnuje prvky tai chi a zenbuddhismu.
Kickbox - droh aerobiku, při kterém se využívá prvků kickboxu, thajského a klasického boxu, které jsou upraveny dle choreografie pro cvičení s hudbou. Cvičení intenzivně posiluje srdce a cévy, svalstvo dolních končetin i horních končetin, svaly břišní i prsní. Tento aerobic je však určen pouze pro sportovce, a to pro muže i ženy. Nehodí se pro děti, dospívající a těhotné.
P-class - posilovací cvičení při pomalé hudbě. Zatěžuje hlavně spodní část těla, využívá také gumy a malé činky. Není určeno osobám se srdečně cěvními a kloubními problémy.
Slide - posilovací trénink na kluzkém pásu. Cvičí se s návleky na botách, aby docházelo se skluzu. Pohyb napodobuje bluslení či lyžování, kdy se cvičenec klouže od zarážky k zarážce, což je dále provázeno cvičením s prvky aerobiku. Přestože je zaměřen na svalstvo dolních končetin, na vnitřní a vnější stehena, hýždě a břišní svaly, je velmi šetrný ke kloubům. Neprovádějí se výskoky. Je fyzicky velmi náročný.
Slowbody - vytrvalostní cvičení založené na pravidelném opakování posilovacích cviků. Cvičí se v pomalejším tempu. Procvičí celé tělo, vede k získání vytrvalosti a síly.
Spinning - kondiční cvičení na speciálních kolech - trenažerech. Klade velké nároky na svaly nohou a hýždí. Nezatěžuje klouby. Je vhodný pro ty, treří mají problémy s koordinací pohybů při aerobicu či s náročnější choreografií.
Step aerobic - cvičení, při kterém se za doprovodu hudby pravidelně vystupuje na plastový nebo dřevěný stupínek, tzv. step. Velký význam má pro formování svalů dolních končetin a hýždí.
Taebo - cvičení kombinující prvky karate, boxu a taekwondo. Při cvičení zvyšuješ sílu,vytrvalost, rychlost, obratnost i rovnováhu a psychickou odolnost.
Power joga - vychází ze základů klasické jógy - kombinované s intenzivním posílením a protažením
Aerobik pro děti - v běžných hodinách učíme děti základům aerobiku ato všech forem, vkládáme i taneční průpravu a především učíme správnému držení těla a pohybových návyků
Aerobik pro děti- fitness - zde jsou vybírané děti, které se připravují na soutěže MR ČR ve fitness týmech a to na stepech, máme dvě kategorie- kadetky a juniorky
Zimní příprava fotbalistů - již několik let k nám dochazí v zimních měsících tým Bohemians Praha, nejprve to byli žáci nyní i dorost a cvičíme s nimi samozřejmě v jednodušších verzích aerobní hodiny s velkou dávku protahovacích cviků
Hodiny pro muže - vzrůstá zájem o cvičení mužů. Většinou totiž podceňovali naše lekce a Ti, kteří měli odvahu to zkusit pochopili.... Zkusili jsme hodinu jen pro ně a teď již navštěvují běžné hodiny s ženami(lekce s posilováním). Zvlášť vhodné jako doplněk k posilovně!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marcí marcí | E-mail | 18. září 2007 v 16:43 | Reagovat

Ahoj,prodám taneční dres,je uplně nový,koupila jsem si ho a po pár týdnech jsem na tanec Aerobik Pom Pom (něco jako roztleskávačky)přestala chodit,nikdy jsem ho neměla na sobě-protože je na vystoupení a na tom sem nebyla,takže jak říkám,uplně nový...stál mě 1350kč..já ho prodám za pouhých 1000kč.Jsou to červený kalhoty s oranžovým pruhem na boku a s bílo stříbrným pruhem na druhým boku,kalhoty jsou bokové,dole do zvonu až na zem a vlastně i trochu elastické(tím myslím,že je na sebe natáhnete v jakékoli váze..tlouštce)Jsou spíše volnější,nepřiléhavé a příjemná látka.Vršek je také červený,pruhy má lemovaně přez jedno prso oba dva(stříbrný i oranžový)A každý z nich se na proszředku rozděluje na opačnou stranu,je to tričko nad pupík a vzadu na zapínání,vzadu má ještě na lopatkách kulatý prostor,vypadá to pěkně a skvěle ladí s kalhotami.Pak ještě prodám jednu roztleskávací bambuli(třáseň)je červeno stříbrná...za 459kč,možná i levněji.Pokud by měl někdo zájem,ozvěte se na icq 317-735-788 nebo na meila a pošlu i foto,předání osobně!!! Jsem z Hradce Králové.

2 VERONJOH VERONJOH | Web | 24. září 2007 v 9:08 | Reagovat

KOUKNETE SE NA MUJ AEROBICKEJ BLOG

3 marty321 marty321 | E-mail | Web | 23. června 2008 v 22:18 | Reagovat

jestli chcete zhubnout, tak určitě klikejte na web a hýbejte se

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama