***Při výběru lásky opatrný buď, né podle krásy, ale podle srdce suď***

Kruh 1 & 2

30. června 2006 v 14:09 |  Filmy
Dvě kamarádky jsou samy doma a baví se. Rebecca zkusí Katie vyděsit vyprávěním legendy o podívné videokazetě, na kterou se podíváte, pak u vás zazvoní telefon, neznámý hlas vás informuje, že vám zbývá jen týden života, a za sedm dní skutečně zemřete.
Katie se na jednu neoznačenou videokazetu spolu s několika kamarády podívala, pak se jim všem ozval telefon, dal jim týdenní lhůtu a ta má zrovna tuto noc uplynout...
Katie je druhý den nalezena mrtvá s tváří znetvořenou děsem. Její matka pak požádá svou sestru, novinářku Rachel, aby zkusila záhadnou Kathinu smrt objasnit. A Rachel brzy narazí na řadu záhadných, znepokojujících skutečností: Kathy o své smrti věděla předem. Týden před smrtí se s několika kamarády vyfotila před nějakou chalupou v opuštěném kempu, ale obličeje všech vyšly podivně zdeformované. Všichni se v té chalupě dívali na nějaký film. A všichni za týden podivnými způsoby smrti. Všichni ve stejnou dobu.
Rachel se na tento film podívá a zjistí, že se skládá z různých znepokojivých obrazů, postav v zrcadle, mrtvých koní, sebevraždy... Hned po jeho skončení se navíc ozývá telefon, a hlas v něm oznamuje pouhá dvě slova: "Sedm dní." Rachel začíná závod s časem, do kterého se brzo zapojí i její manžel a syn nebo záhadná úmrtí před pětadvaceti lety....
Kruh 2
Kruh 2 volně navazuje na předchozí díl. Rachel (Naomi Watts) se synem Aidanem (David Dorfman) se odstěhují do horského městečka v Oregonu, aby definitivně zapomněli na kazetu z prvního dílu, která do týdne zabije každého, kdo ji shlédne (pokud ovšem nevytvoří kopii a nepošle ji dál).
Kruh 2
Kazeta se však znovu objevuje a její následné zničení nic nevyřeší. Holčička Samara se vrací i bez kazety, ale místo aby se snažila šířit zvěsti o své tragické smrti, tentokrát hledá maminku a bohužel přestává být děsivá, stejně jako celá atmosféra filmu. Kruh 2 těží z úspěšných scén jedničky, ale to hlavní napětí a strach je již pryč.
Kruh 2
Místo toho vás vyděsí maximálně pár povedených lekaček, ale horor už to snad už ani není. Nepředpokládal jsem, že by pokračování Kruhu mohlo být stejně úspěšné, ale bohužel to bylo slabší, než jsem čekal. Pro skalní příznivce Kruhu je to jedno velké zklamání.
..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabina Sabina | 22. února 2007 v 16:56 | Reagovat

Vyděla jsem oba dva,1 i 2 a fakt vám to DOPORUČUJU,je to hustej horor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama