***Při výběru lásky opatrný buď, né podle krásy, ale podle srdce suď***

Parapsychologie

28. června 2006 v 15:02 |  Paranormální jevy a pranostiky
Parapsychologie
Pro většinu z nás je parapsychologie spojena s pohybováním předmětů vůlí, čtení myšlenek, předvídání budoucnosti a další (i podvědomé a náhodné) nečekané výkony naší vůle a mozku. Pro nás laiky je v tom jakási mystika. Láká nás něco takového umět, ale na druhou stranu si uvědomujeme, že něco takové se nepoštěstí každému. Vlastně v okolí neznám jediného člověka, který by něco podobného dokázal. Já osobně si myslím, že něco takového existuje.
----------------------------------------------------------------
Paranormální jevy rozdělujeme na (jevy v parapsychlogii) :
1) forma psycho-intelektuální, což je komunikace v prostoru prostřednictví lidské duše (telepatie, jasnovidectví, předvídání neboli prekognice)
2) forma psychokinetických jevů, kdy působí energie ducha na energii hmoty
----------------------------------------------------------------
Další kapitola knihy se zabývá komunikací s podvědomím. Ta je rozdělena na tři druhy komunikace:
telepatický kontakt, jasnovidectví a kontakt mezi duší a hmotou.
----------------------------------------------------------------
Podle psychoanalytiků obsahuje duše 3 vrstvy:
individuální podvědomí, vědomí a univerzální podvědomí.
Univerzální podvědomí - toto podvědomí má možnost propojení ostatní podvědomí, která jsou v hyperprostotu univerza. Je to společné dědictví celého lidstva. Tvoří je energetické duševní projekce myšlenek, emocí, víry a zážitků lidstva. Skádá se z nesmírného množství individuálnéch podvědomí osob živých i zemřelých.
----------------------------------------------------------------
Magie - je to pokus člověka zachytit přírodní síly a ovládat je. Náboženské rituály, zaklínání zlých duchů, magické a uctívané kouzelné předměty a jiné talismany mají původ ve strachu člověka před přírodními jevy. Dnešní mágové jsou prý ve stejném oboru s iluzionisty, když pracují především se svojí přecitlivělostí, která jim dovoluuje vnímat i věci, které normální člověk nedokáže.
----------------------------------------------------------------
Spánek - lidé se odeberou ke spánku, vědomí se uloží ke klidu a podvěomí, které v noci pracuje, je vysláno pomocí jemných senzorů na výzkum jiných sfér bytí. Jeho výšedimenzionální silové pole se uvolní od nízkodemenzionálního hrubohmotného těla, aby se v multidimenzionálním prostoru univerza nabilo energií. Přitom dochází k duševní i tělesné regeneraci. Důkaz je podle knihy tento: když se pomalu vzbudíme po zdravém spánku, máme myšlenky jasné a čisté, ale když se probudíme náhle, jsme zmatení a neschopní rychlé orintace. Proto je to důkaz, že je naše vědomí i podvědomí mimo náš materiální svět-v nadřazeném univerzu.
----------------------------------------------------------------
Přiklady matematických schopností - obyčejní lidé a často i postižení dokáže počítat neřešitelné matematické příklady.
Němec Dase narozený 1824 dokázal mezi sebou násobit šedesátimístná čístlo z hlavy a vypočítat druhou mocninu stomístného čísla. Potřeboval na to jen určitou dobu. Nebyl nijak zvlášť inteligentní-nepochopil ani některé nejjednodušši matematické úkony.
Francouz Fleury byl duševně omezený, slepý a v patnácti letech se sotva sám oblékl. Následkem šoku a úleku začal počítat s neuvěřitelnou rychloslí. Mohl udat počet sekund za 39 roků, 3 měsíce a 12 hodin, aniž by zapomněl na přestupné roky.
----------------------------------------------------------------
Co vede k podpoře schopností naše podvědomí?
Jde o pozitivní (tzv. POWER) myšlenky. Hlavní zásady takového myšlení jsou: Pozitivní sebeúcta, uvědomění si vlastní ceny sebeusmiřování, uznání sebe sama, vlastní růst, akceptovat přirozenost člověka.
Podvědomí se také snaží udržet naše zdraví. Dokáže léčit nemoci a dokonce regenerovat orgány.
----------------------------------------------------------------
Souvislost paranormální energie s energií elektrickou, kdy elektrická energie může být při konfrontaci s paranormální potlačena.
----------------------------------------------------------------
Doporučuji:
Marta Bednářová: TAJEMSTVÍ PARAPSYCHLOLOGIE
V roce 2003 vydalo Vydavatelství Akcent, Drahomír Rybníček, Energetiků 987/1, Třebíč
Vytiskl Akcent spol. s r. o., B. Václavka 20, Třebíč
Vydání první
Na obálce použita reprodukce obrazu Zdeňka Hajného ,,Per aspera ad astra´´
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TRAVER TRAVER | E-mail | Web | 19. července 2006 v 13:34 | Reagovat

Paranoia a parapsychologické vnímání jsou pro mě 2 z nekopnečna otázek které mě život (zatím) nedokáže ujasnit.Myslím že když každý dojde na konec své (životní) cesty tak se v posmrtném životě dozví vše.Prostě si myslim že smrt je vlastně jen přínos, ale člověk je zaslepen vlastní nevidomostí tagže nechce ani zjišťovat proč sme to zrovna my, a další, a další otázky, a to do nekonečna než dojde k reinkarnaci do jiné SFÉRY, vlastně do SMRTI.Asi přemýšlím moc dopředu protože trpím  skurveným syndromem.Prostě NwWiM. Baví mě poznávat věci který patří k posmrtnému životu  teda jestli něco takovýho vubec je.Nechám se překvapit jako všichni  ostatní. Jinak GOOD Blog.

2 mmm mmm | E-mail | 2. listopadu 2006 v 19:38 | Reagovat

Ty taky věříš všemu??

Já jo

3 Julia06 Julia06 | E-mail | 16. listopadu 2006 v 13:32 | Reagovat

akym syndromom?

4 Enies Enies | E-mail | 1. ledna 2007 v 22:26 | Reagovat

To neni zadny syndrom a pokud od sebe nerozeznas syndrom a zvedavost tak ......... nikdy nemuzes pochopis kolobeh smrti .........nic proti

5 terka terka | 27. května 2007 v 12:49 | Reagovat

JÁ BYCH SE PSYCHLOGII JEDNOU CHTĚLA VĚNOVAT.... CHTĚLA BYCH TAK POMÁHAT LIDEM

6 terka terka | 27. května 2007 v 12:49 | Reagovat

MIMCHODEM SUPER INFO

7 Gabriela Gabriela | 19. listopadu 2007 v 20:13 | Reagovat

Ahoj .... mohu jen z vlastní zkušenosti potvrdit…že předvídání budoucnosti.... či telepatie .. astrální cestování.... a pod. funguje….sama jsem toho někdy schopna…doma jsem od dětství byla takovým malým pokusným králíčkem  :)  Někdy to ovšem nelze brát jako úžasný dar.....a není snadné s tím jednoduše žít.

8 mac mac | 5. června 2008 v 17:53 | Reagovat

MSV a PK jsou nyní skoro dokázány a to pomocí mnoha experimentů, které se v 20. století odehráli, ať jsou to experimenty se Zenerovými kartami, Schmitovým strojem nebo Ganzfeltem...teď je tu spíš otázka, za jakých okolností působí PSI nejlépe a při čem to nejvícevyužíváme...například model PMIR (mediated Instrumental Response), který říká, že lidé používají MSV, aniž by si o uvědomili a pomáhá jim řešit některé situace(nejlpe seprojevuje v nutnosti). Například se dělal pokus, že dali studentům, píšícím test, zapečetěné obálky s výsledky. Studenti nevěděli co je v obálkách. Test dělili i ti, kteří ty obálky neměli (studentů bylo hodně, aby platil průměr náhody)...dohromady měli studenti s obálkami mnohem lepší výsledky (nad náhodu), než lidé bez obálek...člověk se možná dostává ze zapeklitých situací, ani by to tušil...máo rozvinuté schopnosti PSI možná předurčují naši "smůlu"- málé PMIR...

9 Stiffy Stiffy | 24. července 2008 v 21:50 | Reagovat

Co se tyce te parapsychologie (nevim jestli to patri k tematu, vubec se v tyhle veci nevyznam) tak jeden z mych znamych dokaze na par vterin, s extremnim vypetim az par minut ovladnout svuj mozek az okolo 30%.... v tu chvili dokaze celkem presne predvidat a vidi abnormalni veci apod...  sakra kdyby se vsem lidem podarilo mit kontrolu nad vetsi casti mozku tak bysme dokazali veci..  moje jediny vysvetleni je ze lide co vidi duchy, aury a maji predtuchy a divne sny, proste nahodou "pracuji s mozkem na vic procent"...

10 Stiffy Stiffy | 24. července 2008 v 21:54 | Reagovat

a jeste k prispevku Gabriely... Astrální sféra je vazne skutecna... Alesovi (tomu, o kom jsem psal predtim) se podarilo me tam na chvili dostat.... pomaha mi se sebeovladanim a pochopit psychologii a nevyuzite funkce mozku..

11 Renata Renata | 19. září 2008 v 11:34 | Reagovat

Tak nevím,jaký na to máte Vy tady všichni názor nebo zda oplýváte jakýmikoliv schopnostmi.Pokud ne,klidně Vám svoji dám - předvídám smrt blízkých lidí.Vidím kdy umřou,kde a jak.Je to příšerně flustrující záležitost.

12 Honza Honza | E-mail | 20. prosince 2008 v 20:16 | Reagovat

Zdravim Vas. Ja jen take z vlastnich zkusenosti mohu potvrdit existenci astralnich dimenzi opravdu je to neuveritelne co clovek dokaze pouhym soustredenim na urcitou silu ci energeticke misto! Take muj kamarad z prace cestuje a promlouvaji k nemu vyssi bytosti. Jinak Renato 19 citim s tebou drz se a ver ze muze byt lepe a take doufam ze v tvem pripade tomu tak bude H.

13 Woody Woody | Web | 10. ledna 2010 v 12:06 | Reagovat

http://parapsychologie.vyplnto.cz/ prosím vyplňte mi tento dotazník. Potřebuju ho ke své ročníkové práci. Předem děkuji :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama