***Při výběru lásky opatrný buď, né podle krásy, ale podle srdce suď***

Halle Berry

24. července 2006 v 13:07 |  Slavní
Datum narození:14.08.1968
Místo narození:Cleveland, Ohio, USA
Znamení:Lev
NĚCO O HALLE:
  • Halle Berry má silnou cukrovku, na jedno ucho skoro neslyší a po autonehodě jí čelo ozdobilo dvacet stehů. I přes tyto handicapy se módní časopisy mohou přetrhnout, aby jim pózovala na titulní straně.
  • Na střední škole se stala vydavatelkou školních novin, roztleskávačkou a školní miss. V sedmnácti se stala Miss Teen All America, o rok později Miss státu Ohio a vicemiss USA. Přes její skvělé výsledky ve škole, dala přednost kariéře modelky.
  • Mnohem více než focení ji lákalo herectví, které začala studovat. Poprvé si zahrála ve filmu Horečka džungle,kde se proslavila jako Viviant, žena závislá na heroinu.
  • Další snímek byl Flinstoneovi ,kde si zahrála pravěkou sekretářku.
  • Film Boeing 747 v ohrožení , kde si zahrála odvážnou letušku letadla, které unesli teroristi.
  • Obrovský úspěch Halle Berry přinesl televizní životopisný film Černá Carmen Dorothy Dandridge .
  • V akčním sci-fi X-Men (2000), si zahrála mutantku Storm. O rok později si zahrála po boku Johna Travolty v akčním filmu Operace: Hacker "Swordfish". Posledním velkým hitem je další pokračování akčního filmu Jamese Bonda Dnes neumírej .
Životopis:
Halle Berry má silnou cukrovku, na jedno ucho skoro neslyší a po autonehodě jí čelo ozdobilo dvacet stehů. I přes tyto handicapy se módní časopisy mohou přetrhnout, aby jim pózovala na titulní straně.
Jako malou ji od sebe odstrkovali bílé i černé děti. Její otec byl černoch a matka běloška. Její otec Jerome opustil rodinu, když byly Halle Berry 4 roky, takže ji a starší sestru Heidi vychovávala matka Judy, zdravotní sestra. Otec byl alkoholik, který často fyzicky napadal její mámu. Když jí bylo 8, na rok se vrátil. Nejdříve bydleli v černošské čtvrti, ale když ji bylo 10 přestěhovali se do bělošské čtvrti.
Na střední škole se stala vydavatelkou školních novin, roztleskávačkou a školní miss. V sedmnácti se stala Miss Teen All America, o rok později Miss státu Ohio a vicemiss USA. Přes její skvělé výsledky ve škole, dala přednost kariéře modelky.
Nejprve odjela do Chicaga, kde začala fotit pro jeden magazín. Mnohem více než focení ji lákalo herectví, které začala studovat. Poprvé si zahrála ve filmu Horečka džungle "Jungle Fever" (1991), kde se proslavila jako Viviant, žena závislá na heroinu. Její výkon všechny ohromil. Další snímek byl Flinstoneovi "The Flintstones" (1994), kde si zahrála pravěkou sekretářku.
V roce 1993 si vzala baseballového hráče Davida Justiceho, ale dlouho jim to nevydrželo a po třech letech se rozvedli. Tento rozvod těžce nesla, proto se více věnovala filmům a dala se na charitu. Při natáčení dalšího filmu se složila a zjistilo se, že trpí silnou cukrovkou. Ve filmu Boeing 747 v ohrožení "Executive Decision" si zahraje s Kurtem Russellem odvážnou letušku letadla, které unesli teroristi.
Obrovský úspěch Halle Berry přinesl televizní životopisný film Černá Carmen Dorothy Dandridge "Introducing Dorothy Dandridge" (1999). Zahrála si v něm hlavní roli, nadanou filmovou hvězdu padesátých let, která se jako první černoška v Americe pokusila výrazněji prosadit ve filmu, ale tvrdě narazila na rasizmus.
V roce 1999 si vzala soulového zpěváka Erica Benéta. Sňatkem s ním získala i devítiletou dceru, kterou má Benét z předchozího manželství.
V roce 2000 Halle zavinila autohavárii a zraněná odtamtud odjela. Při nehodě kterou způsobila tím, že projela na červenou, si roztrhla kůži na čele, kterou jí museli zašít dvaceti stehy. Halle sice vše v nemocnici ohlásila, ale i tak byla odsouzena ke třem letům podmíněně, pokutě 13 000 USD a ke dvěma stům hodin veřejně prospěšných prací.
V akčním sci-fi X-Men (2000), si zahrála mutantku Storm. O rok později si zahrála po boku Johna Travolty v akčním filmu Operace: Hacker "Swordfish". Posledním velkým hitem je další pokračování akčního filmu Jamese Bonda Dnes neumírej "Die Another Day" (2002) s Piercem Brosnanem v hlavní mužské roli.
Filmografie:
2005 Robots (hlas) - Cappy
2004 The Guide - Jane Whitefield
2004 The Set-Up
2004 Nappily Ever After - Venus Johnson
2004 Catwoman /Catwoman/ - Patience Price
2003 Gothika /Gothika/ - Miranda Grey
2003 MTV Europe Music Awards 2003 (TV) - Jinx
2003 X - Men 2 /X-Men 2/ - Ororo Monroe
2002 Dnes neumírej /Die Another Day/ - Jinx
2002 The 74th Annual Academy Awards (TV) - konferenciérka
2002 The Orange British Academy Film Awards (TV) - sama sebe
2001 The Making of 'Swordfish' (TV) - sama sebe
2001 Ples příšer /Monster's Ball/ - Leticia Musgrove
2001 Concert for New York City (TV) - sama sebe
2001 America: A Tribute to Heroes (TV) - sama sebe
2001 Operace: Hacker /Swordfish/ - Ginger Knowles
2001 The 73rd Annual Academy Awards (TV) - konferenciérka
2001 32nd NAACP Image Awards (TV) - sama sebe
2000 2000 MTV Movie Awards (TV) - konferenciérka
2000 X-Men /X-Men/ - Storm/Ororo Munroe
2000 31st NAACP Image Awards (TV) - sama sebe
1999 The 51st Annual Primetime Emmy Awards (TV) - sama sebe
1999 The Kennedy Center Honors (TV) - sama sebe
1999 Černá Carmen Dorothy Dandridge /Introducing Dorothy Dandridge/ (TV, hlavní
producentka) - Dorothy Dandridge
1998 Intimate Portrait: Halle Berry (TV) - sama sebe
1998 Welcome to Hollywood - sama sebe
1998 Proč se blázni zamilují /Why Do Fools Fall In Love/ - Zola Taylor

Kontakt:
C/O Creative Artists Agency
9830 Wilshire Blvd
Beverly Hills, CA 90212
USA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí Halle Berry???

Super - je hezká a dobře hraje 41.7% (5)
Dobře hraje 8.3% (1)
Je hezká 8.3% (1)
Průměrná 8.3% (1)
Neznám 33.3% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama