***Při výběru lásky opatrný buď, né podle krásy, ale podle srdce suď***

Účes, který se k vám hodí

27. července 2006 v 18:42 |  Móda, účesy, dospívání, rady, . . .
Než se vypravíte ke kadeřníkovi, měla byste vědět jaký máte tvar obličeje a co se k němu hodí za účes. Podle toho se s ním můžete radit o dalších možnostech tak, abyste byla spokojena.
Trojúhelníkový tvar:
Máte špičatou bradu a široké čelo. Volte raději jemnější vzhled. To docílíte tak, že na dlouhé vlasy necháte udělat natrvalené lokýnky nebo měkké vlny. Záleží taky na věku. Lokýnky se hodí spíše k mládí.
Krátké vlasy vám budou slušet uhlazené dozadu, ale i s roztřepanou ofinou. Módní je i zvednutá ofina. Takový rozverný účes si pak upravíte lehce sama. Vlasy sušte přes prsty nebo přes kulatý kartáč. Ofinu nagelujte a vytvarujte nad čelem do rozcuchaného kohouta.

Čtvercový tvar:
Máte ostré rysy obličeje a obyčejně to vyvolává i přísný výraz tváře. Musíte volit střih, který vám výraz zjemní a rozveselí.
Slušivé jsou vlasy zastřižené tak, že zakrývají krk. Ofinu nechte volně padat do čela a účes volte raději hladký. Vlasy vyfénujte proti směru růstu a do konečků stříkněte trochu laku na vlasy a otočte je kulatým kartáčem nahoru. Konečky pak nagelujte a účes je hotov. Ten, kdo má vlasy jemné, tak docílí bohatšího vzhledu.
Dovolit si můžete i barevné pramínky.

Kulatý tvar:
Ideální délka vlasů je po ramena. Vlasy kolem obličeje jsou sestupně sestřihané a mohou padat ležérně do obličeje. Tento účes vám zjemní a protáhne rysy.
Dlouhé vlasy mírně natužte a vysušte je v předklonu přes hlavu. Jemné vlasy pak uhlaďte kadeřnickou žehličkou. Kdo má vlasy husté a těžké, nemusí s nimi dělat víc než je učesat k hlavě.

Oválný tvar:
Můžete být spokojená, protože takovému obličeji sluší všechno. Budete vypadat dobře jak v dlouhých, tak i v krátkých vlasech. Vlasy můžete mít kudrnaté nebo hladké. Jen ty, které mají obličej příliš protáhlý, ty si mohou nechat zastřihnout ofinu. Ta by měla sahat až na horní víčka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké máte vlasy???

Dlouhé 29.4% (418)
Polodlouhé 55.1% (783)
Krátké 14.4% (204)
Žádné 1.1% (16)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama