***Při výběru lásky opatrný buď, né podle krásy, ale podle srdce suď***

Zkroťte své kudrliny

27. července 2006 v 18:43 |  Móda, účesy, dospívání, rady, . . .
Proč zrovna já mám kudrnaté vlasy?
To jestli nám narostou vlasy vlnité, kudrnaté nebo hřebíky neovlivníme my, ale jen a jen naše genetické dispozice. Takže stěžovat si můžete jedině u svých rodičů a nebo buďte ráda, že vám narostly právě takové vlasy jaké máte. Ostatně dnes není problém dosáhnout pomocí různých procedur a přípravků pravý opak toho, co máte na hlavě.
Kudrlinky jsou hodně neposlušné
Vlnitá háďata mají i své problémy. Jsou nepoddajná, tuhá, nesnadno se rozčesávají, zato se snadno vysušují, mají tendenci krepatět, jsou matná a tuhá, a hlavně jsou v mnoha případech nezvladatelná.
Jedinou světlejší chvilku zažívají těsně po umytí, ovšem jen do chvíle, kdy nabydou na objemu a vy si připadáte jako byste měla na hlavě lví hřívu.
Přirozeným nepřítelem vlnitých vlasů je vlhko, které vlasy pěkně nasáknou a pak se zkroutí do všelijaké podoby. Různé pokrývky hlavy a fakt, že při spánku na nich ležíme mají za následek, že se nám kudrliny vyžehlí, vlasy zplihnou a na hlavě máme křoví.
Jak na ně
Každopádně je potřebujete ukáznit a dodat jim vlhkost, obnovit jejich pružnost a trochu je vyživit. Potřebujete k tomu speciální kondicionéry a masky a zvlhčující krémový šampón.
Naopak, pokud možno zcela vylučte sušení fénem. Přirozenou vlnitost budou mít jedině v případě, že je necháte po umytí volně proschnout. V nejkrajnějším případě použijte difuzér, tedy speciální nástavec na fén.
Stejně tak zapomeňte na jakékoli přípravky na bázi alkoholu, takže i laky na vlasy a gely nahraďte speciálními krémy.
Jediný hřeben, který si doma necháte, je ten se širokými zuby, zatímco kartáče můžete s klidným srdcem zahodit.
Budete-li dodržovat těchto pár užitečných rad, neměly byste válčit ani s těmi nejkudrnatějšími vlasy. Rovněž pak není důvod nechat si je stříhat na šířku prstu, naopak klidně si můžete nechat narůst bujnou hřívu a dokázat sobě i svým vlasům, že jste nad nimi zvítězily.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké máte vlasy???

Dlouhé 29.4% (418)
Polodlouhé 55.1% (783)
Krátké 14.4% (204)
Žádné 1.1% (16)

Komentáře

1 ANČA ANČA | E-mail | 12. července 2007 v 16:23 | Reagovat

PROSÍM VÁS JAK SE JICH MÁM ZBAVIT?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama