***Při výběru lásky opatrný buď, né podle krásy, ale podle srdce suď***

Strašpytlík

27. září 2006 v 17:22 |  Filmy

Příběh

Tentokrát v novém počítačově animovaném filmu Strašpytlík společnosti Walt Disney Pictures obloha skutečně spadla! Toto vyprávění představuje moderní zápletku v klasické bajce o malém kuřátku, které způsobí velikou paniku, když si splete padající žalud s kusem oblohy. Strašpytlík je v tomto veselém dobrodružství odhodlán zlepšit svoji reputaci. Ale právě, když se mu začne dařit, spadne mu na hlavu kus skutečné oblohy - tentokrát doopravdy! Vznikne z toho napětí, panika a spousta smíchu, když se Strašpytlík a jeho povedení přátelé Kačka Pihatá (také známá jako Ošklivé Káčátko), Mrňous a Rybíz pokoušejí zachránit svět, aniž by zase v jejich rodném městečku způsobili paniku. Tentokrát se ukáže, že se náramně hodí být při záchraně světa malým kuřetem.

Postavy

Strašpytlík

Od té nešťastné příhody s "padající oblohou" už nebyl život Strašpytlíka takový jako před tím. Je odvážný, odhodlaný a pěkně vynalézavý pokud jde o výzvy, které vám svět nabízí, když jste mimořádně malí. Vypadá to, že Strašpytlík je posedlý tím, aby našel příležitost - svoji velkou chvíli, aby všem dokázal, že je něco víc než jen hloupé malé vylekané kuře, které si myslelo, že padá obloha.
Avšak během příběhu zjišťujeme, že to, co vadí Strašpytlíkovi, si o něm nemyslí většina, přeci své věrní přátele. To, co ho skutečně pronásleduje, je rozpačitost a nedostatek podpory jeho otce, když jde do tuhého. Vědomí, že jeho otec ho miluje pro něj není dost; přeje si, aby ho jeho otec také uznával.
Strašpytlík se během příběhu učí, že se musí umět zastat sám sebe. Otec může v jeho životě hrát roli kritika, ale Strašpytlíkovi musí věřit. Jen pak může malé kuřátko chtít, aby ho všichni kolem brali vážně, především když ví, že má pravdu.
(v originále namluvil Zach Braff, v českém znění Kryštof Hádek)

Kačka Pihatá

Kačka Pihatá je nejlepší kamarádkou Strašpytlíka. Ví, že od té příhody s "padající oblohou" nejsou vztahy mezi Strašpytlíkem a jeho otcem v pořádku. Ráda by mu pomohla. Je posedlá časopisem Teen Duck a má pro Strašpytlíka pěknou řádku rad založených na všech kvízech, které si dělala, a na článcích, které přečetla.
Abby se zjevně dostala do střetu s tím, že nevypadá atraktivně. Má pevný charakter - je moudrá, pragmatická a je s ní spoustu legrace. Tajně si myslí na Strašpytlíka. Vždycky nesouhlasí s jeho velkými plány, ale zůstává pozitivní a podporuje ho. Abby je loajální přítelkyně, která je ochotná bojovat, aby podpořila své přátele.
(v originále namluvila Joan Cusack, v českém znění Petra Špalková)

Mrňous

Mrňous je milé a nejisté obrovské prasátko s některými docela vážnými tělesnými problémy. I když je obrovský, je trpaslíkem ve své ještě vetší rodině, a proto si o sobě myslí, že je "malinké, malilinkaté prasátko". Mrňous zažije velké citové výkyvy a vypadá to, že je klasický nervózní jedlík. Nic ho tak nepovzbudí jako když cítí, že má své místo a ostatní si ho váží. Může se úplně zhroutit, když cítí, že něco zpackal. Většinou by rád dobře vycházel se všemi kolem a prožil život bez toho, aniž by někoho urazil. Je věrným přítelem Strašpytlíka, Abby a Rybíze. Mrňous by mohl použít velkou dávku sebedůvěry. Když se věci strašně pokazí, bude mít dostatečnou příležitost, aby ukázal svou cenu a osvědčil se v nouzi.
(v originále namluvil Steve Zahn, v českém zněníMichal Novotný)

Rybíz

Rybíz je sladký, nevinný typ trochu jako Charlie Chaplin, který vpluje a odpluje ze scény téměř nepozorovaně. Má úžasnou schopnost být v pravý čas na pravém místě se správnou věcí. Vypadá to, že jeho přátelé nemají problémy porozumět jeho "glo glo glo". Čtvrtý člen skupiny, o kterém si nikdy nejsme úplně jistí, jak moc rozumí tomu, co se skutečně děje, a přesto vždy nějak proplave… I když někdy jenom proto, aby někomu nabídnul objetí. Rybíz se opravu nepotřebuje nic učit, má to všechno vyřešené - jediné, co potřebujete, je láska a přátelství.
(namluvil kancelářský chladič vody)

Velký Číro

Otec Strašpytlíka, Velký Číro, je milujícím rodičem, který bojuje s tím, aby porozuměl svému synovi a podpořil ho. Jeho znepokojení nad tím, že je jeho syn malý a má zjevně bídný úsudek vedlo k pořádnému nedostatku důvěry v cokoli, co by Strašpytlík rád dělal. Velký Číro byl svého času sportovním hrdinou. Když mu Strašpytlík oznámí, že by se sám rád připojil k basebalovému mužstvu, čímž se pokouší zapůsobit na svého otce, Velké Číro je šokován. Nemůže unést to, aby viděl, jak se Strašpytlík dále zesměšňuje a navrhne mu několik koníčků, které považuje za více vhodné pro někoho tak velkého a s takovými schopnostmi jako má Strašpytlík, třeba sbírání známek a podobně. Strašpytlík pociťuje tuto reakci jako úplný nedostatek podpory. Chvíli to potrvá, ale Strašpytlík se svým otcem nakonec najdou společnou řeč…
(v originále namluvil Garry Marshall, v českém znění Zdeněk Žák)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hana hana | 12. října 2006 v 17:09 | Reagovat

viděli jste ten film???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama